Partnerzy serwisu:

Jest przetarg PKM na nowy odcinek linii. To tzw. bajpas kartuski

Jakub Madrjas 01.07.2020 53

Jest przetarg PKM na nowy odcinek linii. To tzw. bajpas kartuski
W tym miejscu, na wysokości trójmiejskiej obwodnicy, tzw. bajpas kartuski będzie się łączył z linią Fot. PKM
Spółka Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła przetarg na zaprojektowanie oraz budowę jednotorowej niezelektryfikowanej linii kolejowej nr 234 na odcinku Kiełpinek – Gdańsk Kokoszki. To część tak zwanego bajpasa kartuskiego, którą realizuje PKM.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz budowa jednotorowej niezelektryfikowanej linii kolejowej nr 234 na odcinku Kiełpinek – Gdańsk Kokoszki od miejsca włączenia w linię kolejową nr 248 oraz rozbudowa posterunku odgałęźnego Kiełpinek położonego na linii kolejowej nr 248 Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od podpisania kontraktu. 

Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych pozwoleń, robót budowlanych oraz przeprowadzenie oceny zgodności każdego podsystemu. Będą potrzebne prace z zakresu torowego, geotechnicznego, inżynieryjnego, sterowania ruchem kolejowym, telekomunikacyjnego, elektroenergetyki nietrakcyjnej, drogowego, ochrony środowiska oraz wynikającego z konieczności usunięcia kolizji.

Posterunek odgałęźny Kiełpinek stanowi część infrastruktury PKM SA, natomiast objęty zamówieniem fragment linii kolejowej nr 234 w przyszłości zostanie włączony do sieci linii kolejowych zarządzanych przez PKP PLK. Dlatego wykonawca będzie musiał przestrzegać również regulacji obwiązujących w spółce PKP PLK. Kryteria udzielenia zamówienia to cena (95 proc.) oraz doświadczenie personelu (5 proc.). Nie podano szacunkowej wartości zamówienia. 

Przebudowana i odbudowana linia nr 234 ma stanowić trasę objazdową w czasie modernizacji linii 201 na odcinku z Maksymilianowa przez Kościerzynę do Gdyni. Tzw. bajpas kartuski to wspólny projekt PKM i PKP PLK. Jeśli chodzi o prace do realizacji przez PKP PLK, to pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem.  Wszczęto drugie postępowanie, ale o ograniczonym zakresie - więcej na ten temat piszemy tutaj. Po serii pytań wykonawców i zmian w dokumentacji przetargowej, trzykrotnie przesunięto już w nim terminy składania ofert - ma się to odbyć w połowie lipca.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony