Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na rewitalizację linii Wrocław – Jelcz

Jakub Madrjas 30.05.2018 2,9k

arrow
arrow
Jest przetarg na rewitalizację linii Wrocław – Jelcz
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Jest przetarg na rewitalizację linii Wrocław – Jelcz
Jest przetarg na rewitalizację linii Wrocław – Jelcz
PKP PLK ogłosiła długo oczekiwany przetarg na rewitalizację linii kolejowej 292 na odcinku Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice. To kluczowy odcinek kolei aglomeracyjnej, która tworzy się we Wrocławiu.
Projekt rewitalizacji linii kolejowej z Wrocławia do Jelcza dofinansują samorządy – umowę w tym zakresie podpisano już w grudniu 2016 roku. Zgodnie z zapowiedziami pociągi miały ruszyć w grudniu 2019 roku. To jeszcze może się udać, bo PLK właśnie ogłosiła oczekiwany przetarg na rewitalizację linii. Zapisano w nim termin na zakończenie w końcu września 2019 roku.

To oczywiście przy założeniu, że przetarg odbędzie się bez problemów. Jednak warto zauważyć, że kosztorys postępowania, określony na 55 787 351,24 zł jest nawet niższy, niż szacowany w 2016 roku koszt projektu. A w ciągu ostatniego roku ceny podawane przez wykonawców w przetargach istotnie wzrosły i najczęściej przekraczają szacunki PLK o kilkadziesiąt procent.

Projekt rewitalizacji dotyczy odnowy 21 km jednotorowej, częściowo zelektryfikowanej linii, na odcinku Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice. Linia prowadzi przez miejscowości w gminie Czernica (np. Chrząstawa, Nadolice, Dobrzykowice) i osiedla wrocławskie Wojnów, Strachocin, Kowale do stacji Wrocław Sołtysowice (rejon CH Korona). Więcej informacji o Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej można znaleźć w tym wątku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony