Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim

Michał Szymajda 17.09.2021 5,2k

Jest przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim
Fot. Polregio
W końcu pojawiło się ogłoszenie dotyczące przetargu na wykonywanie przewozów kolejowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Pod dużym znakiem zapytania stoi to jak zareaguje rynek na ogłoszony z dużym opóźnieniem konkurs ofert. Stawką jest wożenie pasażerów przez 9 lat.
Przetarg ogłoszony przez urząd marszałkowski dotyczy „świadczenia usług publicznych w publicznym transporcie zbiorowym w kolejowych przewozach pasażerskich na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przez wyłonionych operatorów w okresie od 12 grudnia 2021 r. do 14 grudnia 2030 r. z podziałem na 10 części”. Wybrani w drodze przetargu przewoźnicy mieliby wozić pasażerów już od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030. Urząd marszałkowski dla części pakietów udostępni tabor kolejowy, który jest jego własnością. Oferty w przetargu można składać do 18 października.

Ostateczny podział pakietów (na każdy z nich można złożyć osobną ofertę) jest taki:

Pakiet A: Linie: Kaliska–Włocławek–Toruń–Bydgoszcz, Bydgoszcz–Inowrocław, Mogilno–Inowrocław–Toruń, Bydgoszcz – Toruń – Jabłonowo Pomorskie (– Brodnica po 2025 po elektryfikacji l.k. 208)

Pakiet B1: linie komunikacyjne: Bydgoszcz–Wyrzysk–Osiek, Bydgoszcz–Toruń, Toruń – Jabłonowo Pomorskie (Olsztyn), Bydgoszcz–Smętowo (Gdynia)

Pakiet B2: linie komunikacyjne: Piła–Bydgoszcz, Laskowice–Smętowo (Gdynia), Jabłonowo Pomorskie – Iława (Olsztyn), (Poznań) – Inowrocław – Bydgoszcz, Toruń–Inowrocław–Mogilno (Poznań)

Pakiet C: linia komunikacyjna: Bydgoszcz–Tuchola–Chojnice

Pakiet D: linie komunikacyjne: Bydgoszcz–Laskowice–Grudziądz, Laskowice–Czersk

Pakiet E: linie komunikacyjne: Toruń – Jabłonowo Pomorskie – Brodnica, Brodnica–Grudziądz, Bydgoszcz–Chełmża (– Toruń)

Pakiet F: linia komunikacyjna: Toruń–Grudziądz

Pakiet G: linia komunikacyjna: Toruń–Lipno (Sierpc)

Pakiet H: linia komunikacyjna: Wierzchucin–Szlachta

Pakiet I:
linia komunikacyjna: Brodnica – Rypin

Kujawsko-pomorski przetarg na przewozy, budzi olbrzymie wątpliwości zarówno polityków i ekspertów kolei, jak i przewoźników, którzy wcześniej byli typowani do startu w przetargu. Dotąd nie powstała też zapowiada przez region własna spółka przewozowa, która mogłaby przejąć w kryzysowej sytuacji część przewozów (urząd marszałkowski posiada swój tabor).

Dlaczego ze znalezieniem operatorów do wykonywania przewozów w regionie (innych niż działający tam obecnie) samorząd może mieć duży problem? O tym można przeczytać w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony