Partnerzy serwisu:

Dużo ofert na prace w stacjach Munina i Żurawica na E30, ale tylko jedna w kosztorysie

Jakub Madrjas 26.03.2020 4,2k

Dużo ofert na prace w stacjach Munina i Żurawica na E30, ale tylko jedna w kosztorysie
fot. Janusz J., lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia common
PKP PLK otworzyła oferty w przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót w stacjach Munina i Żurawica na liniach kolejowych nr 91 i 92. To wschodni odcinek modernizowanej magistrali E30.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót w stacjach Munina i Żurawica w ramach zadania pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy – Medyka i nr 92 Przemyśl – Medyka, odcinek Rzeszów – granica państwa”. 

Wykonawca jest zobowiązany do wykonania kompleksowej wymiany nawierzchni torowej ze wzmocnieniem podtorza. Przed pierwszym przywróceniem ruchu pociągów, po regulacji położenia toru, należy dokonać stabilizacji dynamicznej torów szlakowych i głównych zasadniczych. Perony w stacjach Munina i Żurawica mają pozostać w stanie "przynajmniej sprzed rozpoczęcia robót:. Zamawiający nie wyklucza zamówienia dodatkowego (podobnego) na przebudowę peronu i urządzeń sterowania ruchem.

Harmonogram prac przedstawia się następująco: wykonanie prac związanych z projektowaniem – 196 dni od dnia zawarcia umowy; zakończenie robót budowlanych: 490 dni od dnia zawarcia umowy; odbiór końcowy: do 21 dni od zakończenia robót budowlanych. 

Po zakończeniu prac ma zostać osiągnięta prędkość 120 km/h dla pociągów pasażerskich i 80 km/h dla pociągów towarowych. Warto zauważyć, że analiza PKP PLK wykazała, że parametry te są na linii E30 niezadowalające i właśnie ogłosiła przetarg na studium kolejnej modernizacji tego samego odcinka linii.

Kryterium udzielenia zamówienia jest cena. Szacunkowa wartość zamówienia to 24 594 093.55 zł netto. 

Aktualizacja: Jedna oferta w kosztorysie

W ubiegłym tygodniu PKP PLK otworzyła oferty w przetargu. Wpłynęło ich aż dziewięć, ale tylko jedna – złożona przez Rajbud, mieści się w kosztorysie. Opiewa na 24,35 mln zł netto (35,9 mln zł brutto). Najdroższa oferta, złożona przez Sarinż, przekracza 109 mln zł brutto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony