Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na odcinek Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle

inf. pras. 09.07.2018 27

Jest przetarg na odcinek Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle
Kędzierzyn Koźle, 2008 rokFot. Morido, CC BY 3.0
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę odcinka Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle. Efektem prac będą szybsze przejazdy pociągów i większe bezpieczeństwo. Inwestycja jest kolejnym etapem prac na linii Kędzierzyn-Koźle – Chałupki, na którą PLK przeznaczyły łącznie 296 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe planują przebudować odcinek Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 Kędzierzyn-Koźle – Chałupki (Granica Państwa). Efektem przebudowy ma być  podniesienie prędkości do 100 km/h (obecnie 50 km/h), poprawa bezpieczeństwa i przepustowości linii przez zastosowanie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Zadanie obejmuje wymianę 4 km toru oraz remont 7 obiektów inżynieryjnych (4 wiadukty i 3 przepusty). Przebudowany będzie również przejazd w stacji Bierawa oraz zostanie częściowo wymieniona sieć trakcyjna na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle.

Planowany termin zakończenia tych prac – listopad 2019 r. Szacunkowy koszt robót to ok. 27 mln zł – informuje PLK.

Trwają prace na linii z Kędzierzyna-Koźla do Chałupek

PLK informuje, że na remontowanym już odcinku Bierawa – Nędza oraz Racibórz – Krzyżanowice wykonawca wymienił 10 km torów. Kontynuowany jest remont 17 obiektów inżynieryjnych. Przebudowywane są stacje Nędza i Kuźnia Raciborska oraz przystanki Dziergowice i Tworków. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 8 odnowionych peronów z i nowym oświetleniem, systemem oznakowania oraz nagłośnieniem.

W czerwcu zostały zakończone prace związane z remontem peronu 2 na przystanku osobowym Dziergowice oraz peronu 1 w Tworkowie. Perony zostały podwyższone, co znacznie ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów oraz dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne, nowe oświetlenie i oznakowanie.

Inwestycja za przeszło ćwierć miliarda zł


W ramach inwestycji wyremontowanych zostanie łącznie ok. 35 km linii kolejowej oraz 28 obiektów inżynieryjnych (mostów, wiaduktów, przepustów) m.in. dwa mosty 2 mosty – na rzece Psina o długości 91 m i na rzece Bierawka o długości 37 m.

Szacunkowy koszt rewitalizacji linii nr 151 na odcinkach Bierawa – Nędza oraz Racibórz – Krzyżanowice to ponad 70 mln zł. Zadanie to jest finansowane ze środków budżetowych. Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2018 r.

Inwestycje są realizowane w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Chałupki (granica Państwa)", szacowanego na ponad 296 mln zł, finansowanego z budżetu państwa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony