Partnerzy serwisu:

Ponad cztery lata na wymianę 47 km torów na Śląsku

inf. pras. 09.04.2019 5,5k

Ponad cztery lata na wymianę 47 km torów na Śląsku
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację odcinka Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg. Prace na odcinku długości 8,5 km mają zająć ponad cztery lata.
Jak podaje inwestor, wykonanie robót budowlanych na odcinku Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg (łącznie 8,5 km linii kolejowych 139 i 93) odbędzie się w ramach projektu pn. „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin –Katowice – Tychy – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła – Czechowice-Dziedzice- Zabrzeg”.

Projekt przewiduje wymianę prawie 47 km torów i 56 km sieci trakcyjnej. PLK zapowiada podniesienie prędkości pociągów, przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz trzy przejazdy kolejowo-drogowe. Prace swoim zakresem obejmą też 23 obiekty inżynieryjne (mosty, wiadukty i przepusty). W zakresie prac modernizacyjnych zostanie przebudowany trzyprzęsłowy most na rzece Wiśle (między Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami) o długości ponad 150 metrów.

Przebudowa stacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz przystanków Goczałkowice-Zdrój i Zabrzeg obejmie w sumie 6 peronów. Ponadto, na stacji Czechowice-Dziedzice zostanie wybudowane lokalne centrum sterowania (LCS) wyposażone w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Podpisanie umowy i rozpoczęcie prac zaplanowane jest na listopad 2019 roku. Prace powinny zakończyć się do grudnia 2023 roku. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Inwestycja E65 podzielona jest na mniejsze odcinki. Obecnie trwają prace projektowe na odcinki Będzin – Katowice Ligota, Tychy – Goczałkowice-Zdrój oraz Zabrzeg – Zebrzydowice. Realizacja tych projektów przewidziana jest w przyszłej perspektywie finansowej UE –informuje PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony