Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na dokumentację dla stacji Krzyż

Jakub Madrjas 28.12.2020 53

Jest przetarg na dokumentację dla stacji Krzyż
modernizacja szlaku Wronki - SloniceFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK ogłosiła przetarg na przetarg na dokumentację projektową modernizacji stacji Krzyż. To jedyna cześć magistrali E59 Poznań-Szczecin, którą ominęły obecnie prowadzone prace.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Dostosowanie stacji Krzyż do parametrów sieci bazowej TEN-T” w ramach projektu pn.: „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”. Jak już informowaliśmy, obecnie realizowane prace modernizacyjne na magistrali E59 Poznań – Szczecin nie obejmują stacji Krzyż, która została wyłączona z tej inwestycji.

Jak czytamy w opisie zamówienia, projekt swoim zakresem obejmuje linię kolejową nr 203 relacji Tczew - Kostrzyn w rejonie stacji Krzyż od km 235,300 do km 240,000 oraz inię kolejową nr 351 relacji Poznań Główny – Szczecin Główny w rejonie stacji Krzyż od km 80,000 do km 86,900. Celem inwestycji jest m. in. dostosowanie infrastruktury kolejowej do rzeczywistych potrzeb przewoźników i kontrahentów oraz do prognozowanych kierunków rozwoju, podwyższenie prędkości handlowej i podniesienie maksymalnego dopuszczalnego nacisku osiowego, poprawa punktualności realizowanych połączeń przewozów pasażerskich i towarowych i osiągnięcie parametrów eksploatacyjnych wymaganych dla wyznaczonych kodów ruchu według TSI. To m. in. prędkość maksymalna dla pociągów pasażerskich – 160 km/h, długość peronów 400-570 m, maksymalna długość pociągów towarowych 750 m.

Termin realizacji zamówienia to 580 dni. Oferty można składać do 29 stycznia. 

Niedawno PKP PLK poinformowała o przygotowaniu tymczasowego toru i wiaduktu koło Krzyża Wielkopolskiego, który umożliwi utrzymanie ruchu na tym odcinku modernizowanej magistrali E59 Poznań – Szczecin. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony