Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na bazę dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej w Rzeszowie

Jakub Madrjas 19.12.2019 51

Jest przetarg na bazę dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej w Rzeszowie
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Województwo podkarpackie ogłasza przetarg na budowę punktu obsługi technicznej wraz z zapleczem na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA).
Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego zaplecza w rejonie stacji Rzeszów Staroniwa z jednoczesną przebudową 3 istniejących torów stacyjnych oraz budową nowej hali technologicznej. Zaplecze techniczne służyć będzie dla potrzeb utrzymania pojazdów kolejowych przeznaczonych do obsługi taboru połączeń PKA, jak również dla utrzymania pozostałych pojazdów kolejowych, których właścicielem jest Województwo Podkarpackie.

Zamówienie realizowane będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj. Co ważne, za doświadczenie personelu wykonawcy zamawiający przyzna aż 36 proc. punktów w przetargu. Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady wyceniono na 4 punkty, a cenę na 60 punktów. Oferty można składać do końca stycznia, a na wykonanie zadania będzie 25 miesięcy. Nie podano szacunkowej wartości zamówienia, ale wadium wynosi aż 2 mln złotych, co sugeruje inwestycję wartą kilkadziesiąt milionów.

Przypomnijmy, że Województwo Podkarpackie ogłosiło kilka dni temu przetarg na świadczenie przewozowych usług kolejowych, w tym w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Zamówienie obejmuje łącznie ponad 21,4 mln pociągokilometrów w latach 2021-2025. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony