Partnerzy serwisu:

Jest postępowanie na nowego członka zarządu PLK

Jakub Madrjas 13.09.2016 177

Jest postępowanie na nowego członka zarządu PLK
Fot. PKP PLK
Rada Nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych spółki.
Wakat na stanowisku dyrektora finansowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe trwa od 5 września, gdy odwołana została Małgorzata Kuczewska-Łaska. Była już członek zarządu PLK od 2009 r. do 2013 roku była prezesem spółki Przewozy Regionalne. 

Tego samego dnia Rada Nadzorcza PKP Polskie Linie Kolejowe powołała Arnolda Brescha na członka zarządu – dyrektora ds. realizacji inwestycji. Piszemy o tym tutaj.

Według ogłoszenia, kandydat na członka zarządu – dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych powinien spełniać następujące kryteria: wykształcenie wyższe (kierunkowe), co najmniej 8-letni staż pracy (w tym 5 lat zarządzania finansami). Musi też przedstawić m.in. oświadczenie w sprawie uzyskania absolutorium za wszystkie okresy, w których zasiadał w zarządzie.

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 29 września i zostaną otwarte 5 października. Potem przez ponad dwa tygodnie będą prowadzone rozmowy kwalifikacyjne. Rada Nadzorcza oceniać będzie podczas nich wiedzę o spółce, zarządzaniu i funkcjonowaniu spółek handlowych. Sprawdzana będzie znajomość zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne czy zasad nadzoru właścicielskiego. Kandydat ma się wykazać wiedzą z zagadnień dotyczących przygotowania i wykonawstwa przedsięwzięć inwestycyjnych oraz prowadzenia procesów inwestycyjnych, w tym finansowanych ze środków unijnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony