Partnerzy serwisu:

Jest porozumienie w sprawie nagród w PKP Cargo

Jakub Madrjas 02.09.2021 9,6k

Jest porozumienie w sprawie nagród w PKP Cargo
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
PKP Cargo porozumiało się z pracownikami w sprawie nagrody i zwiększenia gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza. Wyda na nie dodatkowe 23,9 mln zł.
Spółka PKP Cargo poinformowała o porozumieniu zawartym ze stronami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników zatrudnionych przez centralę i zakłady spółki. Zawarto je 27 sierpnia.

Na mocy porozumienia ustalono że uprawnionym pracownikom wypłacona zostanie jednorazowa nagroda w wysokości 500 zł brutto, a kwota gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza zwiększona zostanie o 800 zł. Obie strony rekomendują wypłacenie gratyfikacji w spółkach Grupy PKP Cargo na takich samych zasadach, o ile będzie to uzasadnione sytuacją ekonomiczną spółek.

PKP Cargo szacuje, że łączny koszt nagrody i zwiększenia gratyfikacji wyniesie około 23,9 mln zł, z czego koszt 21,4 mln zł ujęty zostanie w wynikach za III kwartał 2021 r., koszt 2,5 mln zł ujęty zostanie w wynikach za IV kwartał 2021 r. - Realizacja powyższych ustaleń będzie oznaczać wykonanie przez spółkę postanowień zawartych w Pakcie Gwarancji Pracowniczych z 2 września 2013 roku - poinformowało PKP Cargo. 

Jak poinformowano, w styczniu 2022 r. strony podejmą rozmowy dot. wdrożenia systemowej podwyżki wynagrodzeń od 1 kwietnia 2022 r. z uwzględnieniem wyników finansowych za rok 2021 oraz bieżącej sytuacji spółki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony