Partnerzy serwisu:

Jest nowy przetarg na modernizację 90 wagonów PKP Intercity

Jakub Madrjas 20.11.2020 5,4k

Jest nowy przetarg na modernizację 90 wagonów PKP Intercity
fot. Adam Kilian
PKP Intercity ogłosiło nowy przetarg na modernizację 90 wagonów typów 111A i 141A. W poprzednim postępowaniu jedyna oferta przekroczyła budżet przewoźnika.
PKP Intercity unieważniło w październiku przetarg na modernizację 90 wagonów, który rozpisano w połowie grudnia 2019 roku. Jedyna oferta, którą złożył FPS H. Cegielski, opiewała na 515,7 mln złotych, przy budżecie zamawiającego określonym na ten cel w kwocie 424,5 mln złotych brutto.

Teraz ogłoszono nowe postępowanie. Podobnie jak poprzednio, przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją i później przeglądem na trzecim poziomie utrzymania 90 wagonów osobowych typów 111A i 141A. Wagony po wykonanych pracach pozostaną wagonami przedziałowymi 2. klasy.

Według specyfikacji, wykonanie naprawy wraz z modernizacją wszystkich wagonów ma nastąpić nie później niż w terminie 30 miesięcy od dnia zawarcia umowy, zaś wykonanie przeglądu na 3. poziomie utrzymania wszystkich wagonów winno nastąpić po 18 miesiącach od wykonania naprawy na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją. Wykonawca zagwarantuje wykonanie przeglądu każdego z wagonów w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych (czas postoju wagonu w przeglądzie).

Termin wykonania naprawy wraz z modernizacją jednego wagonu stanowi kryterium oceny ofert (waga 10 proc.). Kolejne 10 proc. oceny można uzyskać za okres gwarancji, a pozostałe 80 proc. punktów to cena. Otwarcie ofert nastąpi tuż przed Świętami. 

Warto zauważyć, że kilka dni temu unieważniono również postępowanie na naprawy 40 wagonów serii Z.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony