Partnerzy serwisu:

Jest nowy projekt stawek PKP PLK po odmowie UTK

inf. pra 10.05.2022 955

Jest nowy projekt stawek PKP PLK po odmowie UTK
PKP Polskie Linie Kolejowe przedstawiły Prezesowi Urzędu Transportu Kolejowego nowy projekt cennika opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej na rozkład jazdy pociągów 2022/2023.
Zarządca infrastruktury zdecydował się na opracowanie nowego projektu cennika i ponowne przedstawienie go do zatwierdzenia po odmowie zatwierdzenia poprzednio złożonego projektu. Prezes UTK zaprosił jednocześnie zainteresowanych aplikantów do opiniowania projektu cennika zarządcy infrastruktury. Wydaje się, że i tym razem nie zabraknie uwag:
Jak informuje UTK, zgodnie z nowym projektem cennika:
  1. Współczynniki różnicujące średnią stawkę w zależności od kategorii linii kolejowej i masy pociągu nie są korygowane parametrem „L” – uzależniającym wysokość stawki jednostkowej od częstotliwości planowanych postojów przy peronach ujętych w zamawianym przez aplikanta rozkładzie jazdy, w związku z czym w kosztach bezpośrednich nie uwzględniono kosztów bezpośrednich peronów wraz z infrastrukturą umożliwiającą dotarcie do nich pasażerom, pieszo lub pojazdem, drogi publicznej lub dworca kolejowego;
  2. Stawka jednostkowa opłaty podstawowej dla pociągów towarowych o masie nie mniejszej niż 660 ton, realizujących przewozy inne niż intermodalne, nie zawiera części stawki związanej z rodzajem wykonywanych przewozów.
Projekt nowego cennika został opublikowany na stronie internetowej PKP PLK. Nowy cennik został wprowadzony jako zmiana nr 7 do Regulaminu sieci na rozkład jazdy pociągów 2022/2023.

Prezes UTK weryfikuje poprawność ustalania i pobierania przez zarządcę opłat za udostępnianie infrastruktury. Projekt cennika zarządcy weryfikowany jest w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej, obejmującego kalkulację wysokości zastosowanych stawek cząstkowych i współczynników. Prezes UTK może zatwierdzić projekt cennika w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej lub odmówić jego zatwierdzenia – przypomina urząd. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony