Partnerzy serwisu:

Jest następca Kuczewskiej-Łaski w zarządzie PKP PLK

Jakub Madrjas 21.10.2016 387

Jest następca Kuczewskiej-Łaski w zarządzie PKP PLK
Fot. PKP PLK
Rada Nadzorcza PKP Polskich Linii Kolejowych powołała Radosława Celińskiego na członka zarządu – dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych w zarządzie spółki.
Wyłonienie nowego członka zarządu spółki odbyło się na drodze postępowania kwalifikacyjnego wszczętego przez radę nadzorczą 12 września 2016 r. Odbyło się ono po odwołaniu na początku tamtego miesiąca z zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych Małgorzaty Kuczewskiej-Łaski. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak podaje PKP PLK, Radosław Celiński piastuje stanowisko dyrektora – pełnomocnika zarządu ds. ekonomiczno-finansowych – od 3 października. Posiada już ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości, finansów i zarządzania w krajowych oraz międzynarodowych korporacjach przemysłowych. W tym ponad 10 lat w zarządach spółek prywatnych oraz notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, a także z udziałem Skarbu Państwa. W latach 2011-2014 był członkiem rad nadzorczych. Absolwent Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (obecnie Akademia Leona Koźmińskiego) w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz 2 letnich studiów MBA. Poprzednie 4 lata był związany z energetyką.

Kuczewska-Łaska do zarządu PKP PLK weszła razem z prezesem (Ireneusz Merchel) 30 marca. Razem z nimi powołany został Włodzimierz Żmuda jako członek zarządu ds. jakości inwestycji i ryzyka operacyjnego oraz Antoni Jasiński, który pełni funkcję dyrektora ds. utrzymania infrastruktury. W międzyczasie doszło do jeszcze jednej zmiany w zarządzie – 5 września Arnold Bresch wszedł do zarządu na stanowisko dyrektora ds. realizacji inwestycji. Zastąpił Grzegorza Muszyńskiego.

Nie był to koniec zmian; w środę (19 października) Walne Zgromadzenie PKP PLK odwołało ze składu zarządu Andrzeja Pawłowskiego, wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. eksploatacji. Jak informuje spółka w komunikacie, Rada Nadzorcza spółki zdecydowała wczoraj o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego, w którym wybierze na następcę Pawłowskiego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony