Partnerzy serwisu:

Jest konkurs na członka zarządu PKP Cargo

Jakub Madrjas 01.04.2020 6,1k

Jest konkurs na członka zarządu PKP Cargo
fot. PKP Cargo
Rada Nadzorcza PKP Cargo ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. handlowych spółki.
Jak informowaliśmy w pierwszej połowie miesiąca, spółka PKP Cargo poinformowała o złożeniu przez Grzegorza Fingasa, członka zarządu spółki ds. handlowych, rezygnacji z pełnienia swojej funkcji i członkostwa w zarządzie przedsiębiorstwa bez podania przyczyn. Przestał on zasiadać we władzach spółki 23 marca.

Teraz Rada Nadzorcza PKP Cargo ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. handlowych spółki. Do wymagań należą m.in. posiadanie wykształcenia wyższego; aż dziesięcioletni staż pracy (przy czym do stażu pracy zalicza się wszelkie formy zatrudnienia lub świadczenia usług takie jak: umowa o pracę, umowa o świadczenie usług, kontrakt menadżerski) i posiadania co najmniej 5-letniego doświadczenia na stanowiskach wyższej kadry zarządzającej, a w tym co najmniej 3-letniego doświadczenia w branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Wymagana jest też dobra znajomość języka obcego (preferowany angielski) i wykształcenie wyższe. 

W trakcie postępowania kwalifikacyjnego dokonywana będzie ocena bazowych kwalifikacji i umiejętności kandydata (wiedzy z zakresu działalności PKP Cargo, znajomości zasad funkcjonowania spółek handlowych, doświadczenia w zakresie budowania relacji z interesariuszami spółki, ogólnej znajomości prawa pracy, wiedzy i doświadczenia w zakresie zarządzania zespołami ludzkimi); oceniane mają być też umiejętności strategicznego myślenia, przywódcze, czy budowania kultury współpracy i zdolności organizatorskich itp.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 4 maja 2020 roku. Rozmowy kwalifikacyjne będą prowadzone przez członków Rady Nadzorczej za pośrednictwem wideo/telekonferencji lub osobiście. 
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony