Partnerzy serwisu:

Jest czwarty przetarg na rewitalizację linii 221 Gutkowo – Dobre Miasto

Jakub Madrjas 07.04.2020 23

Jest czwarty przetarg na rewitalizację linii 221 Gutkowo – Dobre Miasto
Okolice stacji Dobre Miastofot. Google Maps
PKP Polskie Linie Kolejowe już po raz czwarty ogłosiły przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 221, w tym po raz trzeci w ograniczeniu do krótkiego odcinka Gutkowo – Dobre Miasto. Wszystkie poprzednie przetargi zostały unieważnione ze względu na przekroczone kosztorysy.
Pierwszy przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 221 Gutkowo – Braniewo został ogłoszony w lutym 2018 roku. Nie udało się go rozstrzygnąć za względu na przekroczenie kosztorysu przez wszystkie oferty. Potem, za zgodą zarządu województwa, zakres inwestycji radykalnie ograniczono – kolejne postępowanie objęło tylko początkowy, dwudziestokilometrowy odcinek. Wciąż jednak oferty przekraczały kosztorys. Podobnie było w trzecim przetargu

Teraz PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły czwarty przetarg na realizację tej inwestycji - ponownie w minimalnym wariancie Gutkowo – Dobre Miasto. Zamówienie obejmuje przeprowadzenie badań infrastruktury, wykonanie dokumentacji projektowej a następnie realizację robót. Prace mają zostać wykonane w ciągu 24 miesięcy, a jedynym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena – po przeprowadzonej aukcji elektronicznej. 

W postępowaniu zapisano trzy opcje, które zamawiający będzie mógł dodatkowo zlecić wykonawcy. Pierwsza dotyczy robót na stacji Dobre Miasto, natomiast druga – budowy Lokalnego Centrum Sterowania w Gutkowie. Trzecia opcja dotyczy prac związanych z systemem monitoringu i nowoczesnej informacji pasażerskiej na linii kolejowej nr 221 Gutkowo – Dobre Miasto i linii nr 220 na odcinku Olsztyn - Gutkowo. 

Co ciekawe, w wymaganiach wobec wykonawców, które uszczegółowiono niemal od razu po publikacji ogłoszenia, znalazły się m.in. dostęp do specjalistycznych maszyn, takich jak automatyczna podbijarka toru, podbijarka torowo-rozjazdowa, lokomotywa i 10 szt. wagonów samowyładowczych do przewozu kruszywa, oczyszczarka tłucznia i pociąg do układania nawierzchni.

Przypomnijmy, że mimo braku prac torowych po linii do Braniewa i tak nie jeżdżą pociągi, bo decyzją Polregio i samorządu województwa autobusy zastąpiły pociągi na całym 87-kilometrowym odcinku od Braniewa przez Dobre Miasto do stacji Gutkowo w Olsztynie. Pretekstem są prace na linii nr 220 na sześciokilometrowym odcinku Olsztyn – Gutkowo. Pisaliśmy o tym tutaj
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony