Partnerzy serwisu:

Jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Co się zmieni?

Michał Szymajda 18.10.2018 3,5k

Jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Co się zmieni?
Fot. Michał Szymajda, RK
Jesienna kolejna korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozkład w takim kształcie będzie funkcjonować do 8 grudnia br. Jakich zmian należy oczekiwać na Mazowszu?
Poniżej najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie.

Na linii nr R1 Warszawa – Skierniewice do 7 listopada będą trwały utrudnienia na stacji Pruszków związane z wyłączeniem z ruchu toru nr 4. Część pociągów będzie kursować po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków pośrednich od Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego. Na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu związane z wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym. Pociąg nr 19996/7 relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice w dniach 14 listopada i 8 grudnia na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice zostanie zastąpiony zastępczą komunikacją autobusową.

Na linii nr R3 Warszawa – Łowicz wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary – Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową.

Na linii nr R6 Warszawa – Małkinia w dniach 21–28 października ruch pociągów będzie prowadzony operatywnie z uwagi na zamknięcie obu torów na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Od 29 października rozkład przewiduje utrudnienia na odcinku Łochów – Małkinia. Część pociągów, tak jak obecnie, będzie kursować w relacji skróconej. Na odcinku Łochów – Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach PKP Intercity nr: 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7); 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7); 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko-Biała Główna – Białystok codziennie; 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie; będą honorowane ważne bilety KM. Dodatkowo ww. pociągi PKP Intercity będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Na linii nr R7 Warszawa – Dęblin kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Pilawa – Garwolin – ruch jednotorowy – oraz Garwolin – Dęblin – wstrzymanie przewozów, gdzie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr R8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy – Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg „Radomiak” kursuje trasą okrężną przez linię CMK. Dodatkowo do 22 października wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20) na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa. 

Na linii nr R9 Warszawa – Działdowo 21 października pociągi wracają na wyremontowany odcinek Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Na wniosek pasażerów ostatni pociąg w dobie z Warszawy będzie kursował w relacji wydłużonej do Mławy.

Na linii nr R81 Dęblin – Radom wciąż trwają utrudnienia na odcinku Bąkowiec – Dęblin (kursuje zastępcza komunikacja autobusowa) z uwagi na przebudowę stacji Dęblin.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony