Partnerzy serwisu:

Jerzy Szmit w zarządzie PKP Telkol

Jakub Madrjas 04.01.2018 3,3k

Jerzy Szmit w zarządzie PKP Telkol
Fot. Port Lotniczy Mazury
Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, do zarządu PKP Telkol dołączy wkrótce Jerzy Szmit, były wiceminister infrastruktury. Spółka z Grupy PKP uzyskała już też oficjalne zatwierdzenie nowej nazwy i struktury organizacyjnej.
Konkurs na stanowisko członka zarządu ds. technicznych PKP Telkol rada nadzorcza ogłosiła jeszcze w ubiegłym roku. Dziś został on rozstrzygnięty, a wybór padł na Jerzego Szmita. W zarządzie dołączy on do prezesa Mirosława Gilarskiego oraz członka zarządu ds. finansowych Artura Gocela.

Jerzy Szmit pod koniec września ubiegłego roku złożył rezygnację z funkcji wiceministra infrastruktury i budownictwa. Jako przyczynę tej decyzji w rozmowie z portalem Rynekinfrastruktury.pl wskazał powody osobiste. Branża drogowa pozytywnie oceniła dwa lata jego pracy, chwaląc Szmita za umiejętność prowadzenia dialogu z wykonawcami. Jego następcą został Marek Chodkiewicz.

PKP Telkol to spółka powstała z połączenia spółek PKP Budownictwo i PKP Utrzymanie. Dokładnie wczoraj (3 stycznia 2018 r.) spółka uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego pod nową nazwą, a kilka dni wcześniej rada nadzorcza PKP Telkol zatwierdziła regulamin organizacyjny spółki. W ten sposób zakończono proces połączenia podmiotów wydzielonych przed prywatyzacją z TK Telekom.  Założenia tych zmian szeroko opisywaliśmy w tym miejscu
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony