Partnerzy serwisu:

Jedyna w pełni sprawna „Edyta” wróciła do ruchu

Michał Szymajda 01.08.2019 11,1k

Jedyna w pełni sprawna „Edyta” wróciła do ruchu
fot. Patryk Kuręda, SM42.pl
Choć PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na modernizacje stosunkowo młodych, ale awaryjnych ED74, nie wszystkie pojazdy wysłano do przebudowy, a jeden z nich w ostatnich dniach, ku zaskoczeniu wszystkich, wrócił do ruchu.
Mowa o ED74 o numerze 013, który z końcem lipca zaczął obsługiwać obiegi w pociągu IC Galicja. Pociąg ten do tej pory kursował w zestawieniu: lokomotywa i 4 wagony pomiędzy Krakowem a Przemyślem.

– Jednostka ED74-013 jest ostatnią z ważnym świadectwem sprawności technicznej i jest w tej chwili eksploatowana. Pozostałe pojazdy ED74 oczekują na realizację naprawy głównej z modernizacją – napisał rzecznik prasowy PKP Intercity. EZT tego typu, bez modernizacji będzie kursował na IC Galicja prawdopodobnie jedynie do końca wakacji. To więc ostatni moment, aby przejechać się "Edytą" jeszcze nie przebudowaną. 

Tymczasem część z ED74, w większości od lat nieczynnych, została już wysłana do Bydgoszczy, gdzie będą odbywały się ich modernizacje. – Wykonawca na realizację tego zadania ma 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Odbiory dwóch pierwszych pojazdów nastąpią w drugiej połowie 2021 r – poinformowało PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony