Partnerzy serwisu:

Jedyny taki serwis na świecie

inf. pras 28.11.2022 1,4k

Jedyny taki serwis na świecie
fot. Siemens
W Kostrzynie Wielkopolskim nieopodal Poznania działa jedyne na świecie centrum serwisowe dla napędów zwrotnicowych Siemensa. Rokrocznie pracownicy Siemens Mobility regenerują i naprawiają ok. 600 urządzeń dla klientów z całego świata.
Napęd zwrotnicowy to w dużym uproszczeniu urządzenie, które przestawia zwrotnice, czyli zmienia kierunek jazdy pociągu, tramwaju, lokomotywy czy metra. Co 10 lat przychodzi taki moment, że trzeba ja wyjąć z torów i przeprowadzić gruntowny przegląd – naprawę główną.

Napęd jest rozbierany do ostatniej śrubki, sprawdzane są jego mechanizmy, a następnie wyczyszczony i często na nowo pomalowany trafia do specjalnych urządzeń diagnostycznych, sprawdzających jego działanie, w tym systemy elektryczne i mechaniczne. Jeśli przejdzie pomyślnie testy – wraca na tory... i za 10 lat widzimy się znowu w Kostrzynie.

– Na polskich torach mamy zainstalowanych ponad 4500 napędów zwrotnicowych Siemensa – głównie dla PKP PLK, SKM Trójmiasto oraz Metra Warszawskiego. Do Kostrzyna przyjeżdżają jednak napędy z całej Europy, m.in. z Niemiec i Węgier, a nasi koledzy wraz z mobilnym centrum serwisują je na całym świecie, m.in w Indiach, Tajlandii, czy Brazylii – powiedział Piotr Gruszczak, kierownik serwisu napędów zwrotnicowych Siemens Mobility cytowany w komunikacie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony