Partnerzy serwisu:

Jednolity tekst ustawy o transporcie kolejowym już dostępny

Michał Szymajda 16.06.2020 3

Jednolity tekst ustawy o transporcie kolejowym już dostępny
Zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
W Dzienniku Ustaw pojawił się jednolity tekst ustawy o transporcie kolejowym uwzględniającym ostatnie zmiany w prawie. Uwzględnia on ostatnią nowelizację podpisaną przez prezydenta RP, a także zmiany, które wprowadzono w czasie epidemii koronawirusa.
Najliczniejsze zmiany, wymagające przygotowania spójnej wersji, związane są z nowelizacją ustawy o transporcie kolejowym, którą 9 marca podpisał prezydent Andrzej Duda, a która niedawno weszła w życie. Jej celem było głównie dostosowanie krajowych regulacji prawnych dotyczących transportu kolejowego do przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 14 grudnia 2016 r. Pośrednio ma to związek z implementacją zasad IV Pakietu Kolejowego.

W ujednoliconej wersji ustawy znalazły się także kwietniowe ustalenia dotyczące kolei związane z wprowadzeniem ustawy o „szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV-2", z majowymi zmianami. Zaszła tez potrzeba zmian w związku ze zmianami m.in. w ustawie o działach administracji rządowej oraz w Prawie zamówień publicznych. Uwzględniono też zmieniające się przepisy w zakresie obrotu i wytwarzania broni czy tzw. przepisy dotyczące RODO.

Obwieszczenie marszałka sejmu w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o transporcie kolejowym dostępne jest tutaj.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony