Partnerzy serwisu:

Jednodniowy strajk kolejarzy w Holandii zakończony

Michał Szymajda 29.04.2021 33

Jednodniowy strajk kolejarzy w Holandii zakończony
Pociąg na stacji Rotterdam Centraalfot. M. Szymajda
Nie dojdzie do dalszego paraliżu węzłów kolejowych w Holandii. Po jednodniowym strajku strajkujący związek zawodowy FNB wstępnie przyjął propozycje dotyczące nowe układu zbiorowego kolejarzy.
Rano 28 kwietnia kolejarze, głównie związani z obsługą urządzeń sterowania ruchem kolejowym, rozpoczęli strajk ostrzegawczy na olbrzymich węzłach kolejowych w Utrechcie, Amsterdamie oraz na mniejszych: w Alkmarze i Amersfoort. Strajk był prowadzony od 6 do 8 rano i spowodował niemal całkowite zawieszenie ruchu na wspomnianych węzłach, a w konsekwencji – zawieszenie wielu pociągów w północno-zachodniej części kraju. Na 29 kwietnia zapowiedziany był w Hadze, Rotterdamie, Dordrechcie i Roosensaal, 30 kwietnia w następnych miastach, a 1 maja – w całym kraju.

Do tego jednak nie doszło, ponieważ Związek zawodowy FNV i ProRail (odpowiednik PKP PLK) wynegocjowały nowy układ zbiorowy pracy. Oznacza to, że na razie zapowiedziane strajki zostały odwołane. Związek ogłosił to po południu 28 kwietnia.

– Teraz członkowie naszego związku mają głos. Jeśli zaakceptują porozumienie, nowy układ zbiorowy pracy zostanie zaakceptowany a blokada sieci kolejowej wstrzymana – powiedział Michiel Boer, szef związku FNV Spoor.

Dwa inne duże związki zawodowe pracowników infrastruktury: CNV Professionals i VHS Rail Professionals wcześniej przyjęli ofertę ProRail.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony