Partnerzy serwisu:

Jednak będzie rewitalizacja linii 97 Sucha Beskidzka – Żywiec

Jakub Madrjas 20.05.2022 6,3k

Jednak będzie rewitalizacja linii 97 Sucha Beskidzka – Żywiec
Zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Wieloletnie starania o remont linii nr 97 z Suchej Beskidzkiej do Żywca w końcu się udały. Mimo że projekt przegrał w konkursie o dofinansowanie z programu Kolej Plus, PKP PLK i tak zapowiedziała jego realizację i już przygotowuje przetarg.
O rewitalizację linii  97 z Żywca do Suchej Beskidzkiej od lat walczy stowarzyszenie „Kolej Beskidzka”. Do akcji dołączyły samorządy województwa śląskiego i małopolskiego, co następnie przełożyło się na zgłoszenie projektu do programu Kolej Plus.

Ostatecznie jednak, mimo znacznego zwiększenia budżetu programu, remont linii 97 znalazł się na liście rezerwowej – ma szansę na realizację w przypadku wycofania innych projektów. PKP PLK nie zamierza jednak czekać. Na sesji Rady Powiatu Suskiego reprezentująca PKP Polskie Linie Kolejowe Magdalena Jagła poinformowała zebranych, że na przełomie maja i czerwca zostanie ogłoszony przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj na modernizację całego odcinka linii, czyli od Suchej Beskidzkiej do Żywca – podał portal sucha24.pl.

Potwierdza to "Rynkowi Kolejowemu" Dorota Szalacha z PKP PLK. – Projekt: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na  odc. Sucha Beskidzka – Żywiec” będzie realizowany. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do ogłoszenia przetargu – poinformowała przedstawicielka spółki. Jak dodała, zadanie inwestycyjne na linii kolejowej nr 97 na odcinku Sucha Beskidzka – Żywiec planowane jest do sfinansowania ze środków Krajowego Programu Odbudowy.

Tymczasem PKP PLK ogłosiła już kolejną inwestycję na linii nr 97 – w Dąbrówce, na odcinku Skawina – Żywiec wybudowany zostanie nowy przystanek Dąbrówka Jezioro Mucharskie w ramach Programu Przystankowego. Rozpoczęcie prac planowane jest w I kwartale 2023 r. a zakończenie w IV kw. 2023 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony