Partnerzy serwisu:

Jednak będą dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival w Płotach

Michał Szymajda 08.07.2021 3,6k

Jednak będą dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival w Płotach
Zachodniopomorski spalinowy zespół trakcyjnyFot. kolej 77, sm42.pl
Od 27 lipca na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Kołobrzeg pociągów regionalnych będzie dwa razy więcej niż zwykle. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował się zamówić dodatkowe pociągi z uwagi na odbywający się na lotnisku w Płotach festiwal Pol’and’Rock.
Pol’and’Rock, czyli dawny Przystanek Woodstock, po raz pierwszy odbywa się na lotnisku Makowice pod Płotami. Choć tegoroczny festiwal ma odbywać się w reżimie sanitarnym (organizator ograniczył liczbę uczestników do 20 tysięcy) i nie wejdą na nie osoby, które wcześniej nie zgłosiły akcesu na imprezę, to marszałek Olgierd Geblewicz skonstatował, że istniejące na linii pociągi relacji Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Kołobrzeg pociągi mogą nie wystarczyć, aby dowieźć uczestników imprezy.

– Dlatego, oprócz połączeń rozkładowych zaplanowano dodatkowo osiem par pociągów w relacjach Kołobrzeg – Szczecin Główny, które będą kursować od 27 lipca 1 sierpnia. Ponadto na zakończenie festiwalu przygotowywane są też specjalne pociągi nocne – czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego. Operatorem połączeń będzie Polregio, które normalnie zajmuje się obsługą siatki połączeń w regionie.

– Część połączeń obsługiwać będą podwójne składy, które zapewniają około 500 miejsc, w tym 300 miejsc siedzących – tłumaczy marszałek Olgierd Geblewicz.

W godzinach 6-22 pociągi do i z Płotów mają jeździć – średnio – co godzinę. Będą zatrzymywały się tylko na większych stacjach, by przewozy były jak najbardziej płynne i szybkie. W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia uruchomione zostaną jeszcze cztery dodatkowe pociągi, po zakończeniu festiwalowych wydarzeń.

Specjalny rozkład jazdy pociągów zostanie opublikowany niezwłocznie po uzgodnieniu wszystkich szczegółów z zarządcą infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe, co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu. Kluczowe znaczenie dla obsługi transportowej Pol’and’Rock Festival 2021 będzie miało optymalne wykorzystanie ograniczonej przepustowości jednotorowej, niezelektryfikowanej linii 402 na odcinkach Goleniów – Płoty – Kołobrzeg – informuje biuro prasowe Zachodniego Pomorza. Uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych jest możliwe dzięki zwiększeniu budżetu na realizację kolejowych przewozów pasażerskich w województwie.

Wcześniej ex-Przystanek Woodstock planowany był na mniejszą liczbę imprezowiczów. W związku z podniesieniem limitu przez organizatora zmianie uległ plan na dowozy koleją do Płotów. Więcej na temat położenia stacji i szans, jakie ma w Płotach kolej, pisaliśmy tutaj. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony