Partnerzy serwisu:

Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353

Jakub Madrjas 12.08.2016 8

arrow
arrow
Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353
Fot. RK
Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353
Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353
PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na prace na linii 353 na odcinku przebiegającym przez Olsztyn. Zgłosiło się 11 podmiotów.
Realizacja projektu pozwoli na podwyższenie prędkości rozkładowej pociągów na odcinku granica IZ (km 219,400) – Iława – Ostróda – Olsztyn ze 100 km/h do 120 km/h z wyjątkiem stacji Ostróda i Biesal. Więcej na temat zakresu prac piszemy tutaj.

Szacunkowa wartość zamówienia to 18,2 mln złotych brutto. Trzy oferty z jedenastu złożonych przekroczyły kosztorys. Tylko jeden wykonawca – PKP Energetyka – zadeklarował skrócenie prac o mniej niż maksymalne 60 dni. Z tego względu najkorzystniejsza powinna być najtańsza złożona oferta – Rajbudu z Szymbarka. Opiewała na kwotę 14 074 951,50 złotych brutto. Granicy 15 milionów złotych nie przekroczyły także trzy inne oferty, w tym PKP Energetyki, Trakcji i ZUE.

W lipcu spółka ZUE złożyła ofertę z najniższą ceną w przetargu na remont fragmentu linii 353 Toruń – Olsztyn na odcinkach Ostrowite – Biskupiec Pomorski i Biskupiec Pomorski – Jamielnik. Piszemy o tym tutaj. Warto też przypomnieć, że również odkładany co roku remont dworca kolejowego Olsztyn Zachodni wreszcie doczeka się realizacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony