Partnerzy serwisu:

Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353

Jakub Madrjas 12.08.2016 272

arrow
arrow
Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353
Fot. RK
Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353
Jedenastu chętnych na olsztyński odcinek linii 353
PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na prace na linii 353 na odcinku przebiegającym przez Olsztyn. Zgłosiło się 11 podmiotów.
Realizacja projektu pozwoli na podwyższenie prędkości rozkładowej pociągów na odcinku granica IZ (km 219,400) – Iława – Ostróda – Olsztyn ze 100 km/h do 120 km/h z wyjątkiem stacji Ostróda i Biesal. Więcej na temat zakresu prac piszemy tutaj.

Szacunkowa wartość zamówienia to 18,2 mln złotych brutto. Trzy oferty z jedenastu złożonych przekroczyły kosztorys. Tylko jeden wykonawca – PKP Energetyka – zadeklarował skrócenie prac o mniej niż maksymalne 60 dni. Z tego względu najkorzystniejsza powinna być najtańsza złożona oferta – Rajbudu z Szymbarka. Opiewała na kwotę 14 074 951,50 złotych brutto. Granicy 15 milionów złotych nie przekroczyły także trzy inne oferty, w tym PKP Energetyki, Trakcji i ZUE.

W lipcu spółka ZUE złożyła ofertę z najniższą ceną w przetargu na remont fragmentu linii 353 Toruń – Olsztyn na odcinkach Ostrowite – Biskupiec Pomorski i Biskupiec Pomorski – Jamielnik. Piszemy o tym tutaj. Warto też przypomnieć, że również odkładany co roku remont dworca kolejowego Olsztyn Zachodni wreszcie doczeka się realizacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony