Partnerzy serwisu:

Wykolejenie IC Szkuner po zderzeniu z bykiem, Pendolino w zastępstwie

Roman Czubiński 23.07.2019 17,9k

Wykolejenie IC Szkuner po zderzeniu z bykiem, Pendolino w zastępstwie
fot. MS
Wykolejenie lokomotywy pociągu PKP IC na skutek kolizji ze zwierzęciem na kilka godzin wstrzymało ruch na linii 405. Przewoźnik stanął na wysokości zadania, organizując dojazd do stacji końcowej z wykorzystaniem nocującej w Kołobrzegu jednostki Pendolino.
Do wypadku doszło w niedzielę 21 lipca. Pociąg IC48108 Szkuner z Katowic do Kołobrzegu ok. 3 kilometrów przed stacją Płytnica zderzył się z bykiem, który wraz z większą liczbą krów wydostał się na tor z pobliskiego gospodarstwa. Jak podaje portal 112pila.pl, zdarzenie miało miejsce ok. 22.30. Według rozkładu jazdy Szkuner powinien o tej porze dojeżdżać już do Białogardu, tego dnia jednak z powodu wcześniejszej awarii już z Kościana odjechał z półtoragodzinnym opóźnieniem.

W wyniku zderzenia prowadząca skład lokomotywa EP07-374 wykoleiła się jedną osią. Według informacji podanych na facebookowym profilu przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szydłowie spośród 204 pasażerów nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale trzem osobom trzeba było udzielić doraźnej pomocy. W zabezpieczaniu miejsca wypadku brało udział pięć zastępów strażackich oraz ekipy Straży Ochrony Kolei, Kolejowego Ratownictwa Technicznego PKP PLK i policji.

Według wtk.pl PKP IC początkowo próbowały zorganizować zastępczą komunikację autobusową. Wobec niepowodzenia tych zabiegów zdecydowano się jednak na inne rozwiązanie. Po wstawieniu na tory częściowo wykolejonego wózka skład dojechał z prędkością kilku kilometrów na godzinę do Płytnicy. Tam podróżni przesiedli się do sprowadzonego tymczasem z Kołobrzegu... ED250. Na stację docelową IC Szkuner Pendolino dotarło ok. 6 rano, siedem godzin po rozkładowym czasie przyjazdu. Między wypadkiem a przyjazdem do Kołobrzegu przedstawiciele przewoźnika serwowali też pasażerom herbatę i inne napoje.

Ruch pociągów na jednotorowej linii przywrócono dopiero o 4.20 w poniedziałek. Kilka pociągów – TLK Mierzeja z Bydgoszczy do Kołobrzegu, a w przeciwnym kierunku TLK Korsarz i TLK Pirat – musiało zostać skierowanych objazdami. Przeciwko właścicielowi gospodarstwa zostanie zapewne skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony