Partnerzy serwisu:

Jasło: Pociągi do Rzeszowa bez komunikacji zastępczej, mniej kursów do Zagórza

Kasper Fiszer 16.12.2019 3,5k

Jasło: Pociągi do Rzeszowa bez komunikacji zastępczej, mniej kursów do Zagórza
Stacja Jasłofot. Kasper Fiszer
Nowy rozkład jazdy przynosi pewne cięcia w ofercie pociągów w jasielskim węźle kolejowym. Bez komunikacji zastępczej realizowane będą przewozy na trasie do Rzeszowa. Ubędzie natomiast połączeń do Zagórza.
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o planowanym wstrzymaniu przewozów dalekobieżnych do Zagórza. W styczniu na około dwa tygodnie ruch na trasie z Rzeszowa przejmą autobusy zastępcze. Jak zapewnia nas zarządca infrastruktury, roboty torowe, które wymuszają zmiany w rozkładzie jazdy PKP Intercity, nie wpłyną na ruch regionalny, a pociągi z Rzeszowa Głównego do Jasła, (oraz na trasie do Sanoka i Zagórza) będą kursować w swoich pełnych relacjach.

Tor dla kursów regionalnych pozostanie przejezdny

– Zastępcza komunikacja za pociąg TLK „Wetlina” wynika z prac budowlanych na stacji w Rzeszowie. Nie będzie możliwości przejechania tym składem na tory w kierunku Jasła – tłumaczy Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Pociągi rozpoczynające bieg w Rzeszowie będą jednak mogły korzystać z toru odciętego od reszty stacji.

– Ten etap prac potrwa do 24 stycznia. Wtedy też ruszy kolejna faza modernizacji stacji i zmieni się układ dostępnych w Rzeszowie torów – zapowiada przedstawiciel spółki. Opublikowany na łamach Portalu Pasażera rozkład jazdy przewiduje, że do marca nie będzie już konieczności wprowadzania na tej trasie autobusowej komunikacji zastępczej.

Oferta w kierunku Zagórza będzie jeszcze uboższa

Warto przy tym podkreślić, że liczba połączeń na południowym Podkarpaciu się zmniejszy i choć pociągów Regio wyjeżdżających z Rzeszowa do Jasła będzie tyle samo co dotychczas (siedem par), to trudniej będzie dojechać do miejscowości położonych dalej na południowy wschód. Do zaledwie jednej ograniczona będzie liczba par kursów docierających do Zagórza. Całkowicie wstrzymany zostanie natomiast ruch na trasie do Komańczy.

Po zmianach pierwszy i ostatni w ciągu doby kurs z Zagórza w stronę Jasła wyjedzie ze stacji początkowej o 5:10. W przeciwnym kierunku z Jasła będzie można wyjechać zaś wyłącznie o 15:28. Przez większośc dni tygodnia później nie będzie realizowany już żaden kurs nawet w krótszej relacji do Krosna czy Sanoka. Wieczorny kurs o 18:20 realizowany będzie jedynie w piątki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony