Partnerzy serwisu:

Japonia: Skrócenie czasu jazdy pociągu o minutę zajmie nawet dwa lata

Tomasz Kościelny 22.07.2018 5,9k

Japonia: Skrócenie czasu jazdy pociągu o minutę zajmie nawet dwa lata
Sui-setz/Wikimedia Commons
Pół godziny – dokładnie tyle czasu zajmuje podróż pociągiem w relacji Ueno – Omiya w Japonii. Czas ten prawdopodobnie ulegnie skróceniu o... minutę. Realizacja inwestycji może zająć nawet dwa lata.
Firma East Japan Railway Company stawia na podniesienie prędkości pociągów w tej relacji. W tej chwili kursują one z prędkością do 110 km/h, po realizacji projektu będą mogły rozpędzić się nawet do 130 km/h. W związku z tym planowana jest modernizacja trasy.

Mieszkańcy miejscowości leżących wzdłuż linii nie kryją obaw związanych z podniesieniem prędkości. Według nich znacznie podniesie się poziom hałasu oraz pojawią się wibracje, które mogą negatywnie wpływać na zabudowania w bliskim sąsiedztwie torów. Kolejarze mają jednak rozwiązanie, które ma zniwelować część niedogodności – instalację ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż linii. Co ciekawe, ograniczenia prędkości zostały w przeszłości wprowadzone w związku z tym, że tereny, przez które przebiega linia, są mocno zurbanizowane, a kursy z wyższą prędkością spowodowałyby przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu.

Przymiarki do znalezienia najlepszej koncepcji modernizacji linii Ueno – Omiya zajęły ok. 10 lat. – Nawet ograniczenie czasu jazdy o minutę jest poważnym krokiem w kierunku zwiększenia liczby pasażerów – czytamy w komunikacie inwestora.

Japońska kolej znana jest ze swojej punktualności, a jej pracownicy – z rzetelności oraz odpowiedzialności w stosunku do pasażerów. Kilka miesięcy temu głośna była sprawa pociągu, który odjechał ze stacji 20 sekund przed czasem. Spółka napisała specjalne oświadczenie oraz zaoferowała zwrot pieniędzy tym, którzy byli poszkodowani w wyniku tego rozkładowego "niedopatrzenia".
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony