Partnerzy serwisu:

Janusz Malinowski nowym prezesem ŁKA

inf. pras. 30.06.2017 3,8k

Janusz Malinowski nowym prezesem ŁKA
fot. ŁKA
Rada Nadzorcza Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej 30 czerwca powołała Janusza Malinowskiego – dotychczasowego członka zarządu – na stanowisko prezesa spółki. Andrzej Wasilewski, któremu zakończyła się kadencja, objął funkcję członka zarządu.
Andrzej Wasilewski pełnił funkcję prezesa zarządu od marca 2013 roku. Przygotował spółkę do rozpoczęcia działalności przewozowej w czerwcu 2014 roku. Nadzorował dostawę pojazdów i budowę zaplecza technicznego ŁKA. Odpowiadał za kwestie techniczno-eksploatacyjne, informatyczne oraz bezpieczeństwo i jakość przewozów.

– Dzięki jego staraniom spółka jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. W okresie sprawowanej kadencji ŁKA otrzymała wiele prestiżowych nagród m.in. Nagrodę Specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego, Lokomotywę Rynku Kolejowego 2015 w kategorii Nowi przewoźnicy, Polską Nagrodę Innowacyjności 2015. Od 1 lipca obejmie stanowisko członka zarządu – informuje rzecznik prasowy spółki.

Janusz Malinowski na stanowisku członka zarządu ŁKA pracował od lipca 2015 roku, był odpowiedzialny za politykę handlową i inwestycje rozwojowe, w tym w szczególności taborowe spółki. Nadzoruje realizację kontraktu na dostawę czternastu pojazdów Impuls II firmy Newag oraz związany z tym projekt rozwoju siatki połączeń przewoźnika. W 2016 r. wdrożył weekendowe połączenia ŁKA Łódź – Warszawa oparte na jednym bilecie kolejowym i komunikacji miejskiej w Łodzi i Warszawie. Jest współautorem udanej integracji biletowej i informacji pasażerskiej ŁKA i miasta Łódź. Jest absolwent Politechniki Radomskiej na wydziale transportu i Politechniki Warszawskiej z zakresu zarządzania w transporcie kolejowym. Z koleją związany od 30 lat. W latach 2011-2014 był członkiem zarządu i prezesem PKP Intercity, gdzie wdrażał największe inwestycje taborowe PKP o wartości ponad 5,5 mld złotych, m.in. zakup pociągów Pendolino. Prywatnie interesuje się historią Polski i piłką nożną. Żonaty, ma jedną córkę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony