Partnerzy serwisu:

Janusz Kućmin w Akiem

Jakub Madrjas 19.01.2018 1,8k

Janusz Kućmin w Akiem
fot. RK
Z początkiem stycznia Janusz Kućmin rozpoczął pracę jako szef regionu Europa Centralna w firmie Akiem – jednym z największych w Europie pooli taborowych.
Wcześniej Kućmin był generalnym przedstawicielem Bombardier Transportation w Polsce. – Jednym z moich zadań będzie wsparcie bieżącej działalności i zadbanie o dalszy rozwój Akiem na rynkach Europy Centralnej. Po wieloletnich doświadczeniach po „produkcyjnej” stronie branży taboru kolejowego i systemów sterowania, będę kontynuował moja karierę i zdobywał dalsze doświadczenia w firmie specjalizującej się w leasingu taboru kolejowego – oświadczył Janusz Kućmin.

Akiem – jedna z największych firm leasingujących tabor w Europie – ma obecnie ok. 370 lokomotyw, przygotowanych na różne rynki europejskie, w tym wiele lokomotyw wielosystemowych. Państwom Europy Centralnej dedykowane są głównie lokomotywy Bombardier Traxx. W Polsce klientami Akiem są m. in. Orlen Koltrans, Kolprem, Captrain Polska, Pol Miedź. Firma wypożycza też tabor czeskiej spółce AWT z grupy PKP Cargo. Firma ma też własną spółkę serwisującą tabor.

Jak tłumaczy Janusz Kućmin, decyzja Akiem o budowie reprezentacji w Europie Centralnej jest częścią nowej polityki firmy, która chce być bliżej kluczowych klientów. – Potrzeby rynku taborowego w naszym regionie zdecydowanie rosną. Wszyscy wiemy, jak wysoki jest średni wiek floty lokomotyw w Polsce, i podobnie wygląda to w pozostałych krajach regionu – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Kućmin.

– Duża część floty lokomotyw dożywa już swoich dni, co oznacza że koszty ich utrzymania rosną i będą rosnąć. Nowe lokomotywy, proponowane przez Akiem mają korzystniejsze parametry eksploatacyjne – mówi Kućmin. Jak dodaje, trwa proces modernizacji infrastruktury i po jego zakończeniu operatorzy będą starali się eksploatować tabor o lepszych parametrach niż dotąd, wymagający jednocześnie rzadszych zjazdów na naprawy.

– Perspektywa dla rynku jest bardzo dobra – mówi Kućmin przypominając, że w przewozach samochodowych często sto procent floty firm to pojazdy wynajmowane. – Wydaje się że, te rozwiązania będą także coraz bardziej powszechne na kolei – podsumowuje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony