Partnerzy serwisu:

Jakubas: Chciałbym, aby kibice dojeżdżali Impulsami na mecze Motoru Lublin

Michał Szymajda 13.10.2021 2,9k

Jakubas: Chciałbym, aby kibice dojeżdżali Impulsami na mecze Motoru Lublin
fot. M. Szymajda
Na przekazaniu elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2, które kupił Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, pojawił się Zbigniew Jakubas. Właściciel Newagu jest mocno zaangażowany w sprawy Lublina, z którego się wywodzi.
Zbigniew Jakubas zaznaczył, że Newag jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie, podkreślił, że jest firmą z kapitałem polskim, budującą pociągi w Polsce i w Polsce płacącą podatki. – Jesteśmy firmą, która w branży kolejowej płaci w kraju najwięcej podatków – powiedział. Jak informuje Puls Biznesu, podatek należny giełdowej spółki za 2020 r. sięgnął prawie 28 mln zł.

– Z tego dworca odjeżdżałem pociągiem kilkadziesiąt lat temu na studia do Częstochowy. Nie myślałem, że kiedyś przyjdzie mi, jako właścicielowi i głównemu akcjonariusz firmy Newag, przekazywać wspaniałe, nowoczesne pociągi, które będą kursować z Lublina – miasta, z którym cały czas się identyfikuję – dodał.

– O Impulsach 2 napisano i powiedziano wszystko, ponieważ jest to seria pociągów idąca już w setki sztuk. Chciałbym natomiast dodać, że w zespołach trakcyjnych dla Lubelszczyzny przewidzieliśmy możliwość ich wydłużenia o dodatkowe człony. Mam taką nadzieję, że wraz ze wzrostem pasażerów, których przyciągną nowoczesne pojazdy, trzeba będzie z nich zrobić pojazdy trójczłonowe, a nawet czteroczłonowe – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes Newagu.

Do tego odniósł się Jakubas, który jest większościowym udziałowcem nie tylko Newagu, ale też pierwszoligowego Motoru Lublin, który ma ambicje by grać w piłkarskiej ekstraklasie.

– Mam nadzieję, że powiększone składy będą służyły temu, aby kibice z Warszawy mogli przyjeżdżać do Lublina, aby oglądać mecze Motoru, bo stoi przed nami wyzwanie, aby Motor wprowadzić do ekstraklasy – powiedział Jakubas.

Więcej o nowych lubelskich ezt pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony