Partnerzy serwisu:

Jakub Karnowski wśród kandydatów na prezesa Kolei Ukraińskich

Jakub Madrjas 29.07.2020 123

Jakub Karnowski wśród kandydatów na prezesa Kolei Ukraińskich
fot. PKP SA
Ukrainskie media podały nieoficjalną listę sześciu kandydatów na prezesa spółki. Jest na niej dwóch obcokrajowców, a jednym z nich jest Jakub Karnowski, były prezes PKP SA.
Jak informowaliśmy w lutym, Rada Nadzorcza Kolei Ukraińskich (UZ, Ukrzaliznyci) poinformowała o rozpoczęciu procedury poszukiwania nowego prezesa zarządu przedsiębiorstwa, następcy Jewhena Krawcowa, który odszedł na własną prośbę. Jest on w całości prowadzony przez międzynarodową firmę rekrutacyjną Boyden. Od odwołania Krawcowa Ukrzaliznycia prowadzona jest przez p.o. prezesów: najpierw przez Żelka Marczeka, a od kwietnia przez Iwana Jurika, wcześniej dyrektora finansowego przedsiębiorstwa.

– Wybór zostanie przeprowadzony w drodze otwartej i niezależnej konkurencji, która nie pozostawi miejsca na wpływy zewnętrzne. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani z uwzględnieniem wysokiego poziomu kompetencji, zdolności do kierowania Ukrzaliznycią w świetle istniejących warunków i, co równie ważne, przyszłych wyzwań, przed którymi stanie firma w procesie transformacji – podkreślała w oświadczeniu rada nadzorcza UZ.

Rada oczekiwała, że stanowiskiem szefa kolei będą zainteresowani wysoko wykwalifikowani kandydaci nie tylko z Ukrainy. Prawdopodobnie tak się właśnie stało. Ukraińskie media podały nieoficjalną listę sześciu kandydatów na prezesa spółki. Jest na niej czterech Ukraińców: Iwan Jurik, Wladimir Żmak (członek rady nadzorczej lotniska Boryspol), Peter Czernyszew (były dyrektor Kyivstar) i Aleksander Perowski (Ukrposzta) oraz dwóch obcokrajowców; jednym z nich jest Jakub Karnowski, były prezes PKP SA w latach 2012-2015; drugim Vladimir Vladimirov, były prezes Kolei Bułgarskich.

Sam Jakub Karnowski nie potwierdza i nie zaprzecza tym informacjom. Obecnie jest zaangażowany w restrukturyzację kolei w Tanzanii i Kazachstanie jako konsultant Banku Światowego. Na razie nie ma oficjalnego stanowiska rady nadzorczej Kolei Ukraińskich w sprawie listy kandydatów i terminu zakończenia postępowania. Nie wiadomo zatem, czy jest ona prawdziwa. Nieoficjalnie “Rynek Kolejowy” dowiedział się, że prowadząca postępowanie firma rekrutacyjna kontaktowała się z byłym prezesem PKP SA, co może wskazywać na Karnowskiego.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony