Partnerzy serwisu:

Jakie zmiany w rozkładzie jazdy PolRegio?

Jakub Madrjas 14.10.2017 5,8k

Jakie zmiany w rozkładzie jazdy PolRegio?
Fot. Tadeusz Kwaśniewski, SM42.pl
Spółka Przewozy Regionalne na prośbę "Rynku Kolejowego" przedstawiła podsumowanie zmian rozkładów jazdy w poszczególnych województwach, do których dojdzie jutro podczas korekty rozkładu jazdy.
W niedzielę, 15 października, wprowadzona zostanie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy. Podsumowanie zmian z punktu widzenia zarządcy infrastruktury można znaleźć tutaj, natomiast tutaj prezentujemy szczegółowe zmiany w rozkładach Kolei Wielkopolskich i Kolei Mazowieckich.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PolRegio od 15 października 2017 r. w poszczególnych województwach:

Województwo warmińsko-mazurskie

  • Pociąg numer 90750/1 z Olsztyna Gł. (odjazd o godzinie 8:35) do Malborka po zmianie będzie odjeżdżał o godzinie 8:08, tj. 27 minuty wcześniej.
  • Pociąg numer 90112/3 „Motława” z Olsztyna Gł. (odjazd o godzinie 19:36) do Gdyni Gł. po zmianie będzie odjeżdżał o godzinie 19:50, tj. 14 minuty później.
  • Pociąg numer 90100/1 „Motława” z Gdyni Gł. (przyjazd do Olsztyna Gł. o godzinie 8:15) po zmianie będzie przyjeżdżał o godzinie 8:31, tj. 16 minuty później.
  • Pociąg numer 59402/3 z Bydgoszczy Gł. (przyjazd do Olsztyna o godzinie 13:35) po zmianie będzie przyjeżdżał o godzinie 13:52, tj. 17 minuty później.
  • Pociąg numer 59311 z Jabłonowa Pomorskiego (przyjazd do Olsztyna Gł. o godzinie 6:55) po zmianie będzie przyjeżdżał o godzinie 7:11, tj. 16 minut później.
  • Pociąg numer 90801/0 z Olsztyna Gł. (odjazd o godzinie 8:50) do Ełku po zmianie będzie odjeżdżał o godzinie 9:08, tj. 18 minuty później.
  • Pociąg numer 90645 z Iławy Gł. (odjazd o godzinie 15:53) do Malborka po zmianie będzie odjeżdżał o godzinie 16:07, tj. 14 minuty później.
Województwo lubelskie

Zmiana rozkładu jazdy wiąże się ze zmianami minutowymi w godzinach kursowania ok. 30% pociągów. Zmiana wprowadzona przez przewoźnika w uzgodnieniu z organizatorem i lokalnymi władzami to zmiana lokalizacji przystanku osobowego Pożóg i Klementowice dla autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Lublin - Dęblin nie wnosząca zmian godzin wiodących.

Ze względu na prace torowe na linii nr 72 prowadzone przez PKP PLK w dniach 6-10.11.2017 r. na odcinku Zawada - Zamość Wschód oraz w dniach 13-15.11.2017 r. na odcinku Zamość - Zawada zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Województwo łódzkie


Na linii Częstochowa - Łódź - prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy
Na linii Łódź/Koluszki – Tomaszów Mazowiecki/Opoczno  - Komunikacja Zastępcza na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Opoczno
Na linii Łódź - Kutno/Toruń/Kutno – Łódź  - Komunikacja Zastępcza na odcinku Zgierz - Ozorków

Województwo pomorskie


Na linii 405 Ustka – Piła Główna, kontynuowana będzie autobusowa komunikacja zastępcza (na odcinku Słupsk – Miastko). Kontynuowane są również prace modernizacyjne zarządcy infrastruktury (PKP PLK) na linii kolejowej 207 Malbork – Grudziądz – Toruń, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów od 15 października do 24 października 2017 roku na odcinku Ryjewo - Grudziądz. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych dla odcinka Słupsk – Miastko oraz Ryjewo – Grudziądz został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Takie rozwiązanie pozwoli też skrócić czas przejazdu autobusów. Od 15 października do 24 października 2017 roku w związku z zamknięciem torowym odcinka Kwidzyn – Ryjewo zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Ryjewo – Grudziądz.

Na pozostałych trasach pociągi regionalne będą kursowały w pełnych relacjach w układzie zbliżonym do zamówionego przez przewoźnika.

Województwo małopolskie

Utrudnienia wystąpią na następujących odcinkach:
1. odcinek Wadowice – Bielsko-Biała Gł.
wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w dniach: 16 – 20 X, 23 – 27 X na odcinku Wadowice – Bielsko-Biała Gł. – Wadowice
2. odcinek Skawina – Radziszów.
wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w dniach: 15 – 31 X, 6 – 10 XI na odcinku Skawina – Radziszów – Skawina
3. odcinek Kraków Główny – Krzeszowice – Trzebinia:
w porannym szczycie dowozowym do Krakowa i w popołudniowym szczycie odwozowym z Krakowa zachowano przejazd pociągów na całych trasach. Dla pozostałych pociągów zastosowano komunikację łączoną z przesiadaniem z pociągu na autobus i odwrotnie. Przejazd komunikacją zastępczą za odwołane pociągi odbywał się będzie na podstawie biletów kolejowych na pociągi REGIO.
Dodatkowo w celu skrócenia czasu przejazdu na w/w linii została wprowadzona do wybranych pociągów szybka, bezpośrednia komunikacja autobusowa tj:
- Kraków Główny odj. 6.33 – Kraków Business Park przyj. 7.03, do pociągu 34402/3
- Kraków Główny odj. 6.55 – Kraków Business Park przyj. 7.25, do pociągu 33420/1
- Kraków Główny odj. 20.40 – Zabierzów przyj. 21.15, do pociągu 34310/1
- Kraków Business Park odj. 16.25 – Kraków Główny przyj. 16.55, do pociągu 43420/1
- Zabierzów odj. 20. 55 – Kraków Główny przyj. 21.30, do pociągu 43310/1
4. odcinek Kraków Główny – Sędziszów:
wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w dniach: 23 – 26 X na odcinku Miechów – Tunel, dla pociągu 32818
- Kraków Główny odj. 23.36 – Sędziszów przyj. 0.58
5. odcinek Jasło – Gorlice:
w związku z przebudową toru i peronów na odcinku Boguchwała – Czudec, na trasie Jasło – Gorlice – Jasło nie będą kursować pociągi. Nie będzie również zastępczej komunikacji autobusowej. Za utrudnienia przepraszamy.
6. odcinek Kraków Główny – Kraków Płaszów:
zarządca wprowadził na odc. Kraków Główny – Kraków Płaszów ruch jednotorowy – dwukierunkowy, z odwołaniem wszystkich pociągów REGIO z i w kierunku Zakopanego, Suchej Beskidzkiej; Bielska-Białej i Wadowic.
Aby dojechać ze stacji Kraków Główny do stacji Kraków Płaszów (lub odwrotnie) podróżni w ramach ważnego biletu kolejowego mogą korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych i Kolei Małopolskich oraz z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Województwa kujawsko – pomorskie

Od dnia 15.10.2017 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów. Pociągi Regio będą kursowały w pełnych relacjach, ale w większości o zmienionych godzinach.

Województwo zachodniopomorskie

Zmianie ulegają godziny kursowania pociągów a na wybranych odcinkach wprowadzona będzie Autobusowa Komunikacja Zastępcza:
1) Tarnowo Pom. - Recz Pom. do 15.11.2017
2) Szczecin Gł. - Pasewalk - do 22.10.2017
3) Szczecin Gł. - Tantow w okresie 2-19.11.2017

Województwo dolnośląskie

Podróżni powinni zwrócić uwagę na autobusową komunikację zastępczą na odcinku Jelenia Góra - Lubań Śląski w terminie 16 - 20 października br. Poza tym zmiany są niewielkie.

Województwo opolskie

Na terenie województwa opolskiego od 15 października rozkład jazdy pociągów regionalnych ulegnie kilkuminutowym zmianom.

Województwo podkarpackie

Największa zmiana w ruchu pociągów POLREGIO dotyczy linii 106. Ze względu na całodobowe zamknięcie torowe odcinka Boguchwała - Czudec ruch pociągów odbywa się tylko do stacji Boguchwała.

Dla wszystkich pociągów kursujących w relacji Rzeszów - Jasło na odcinku Boguchwała - Jasło - Boguchwała zarządzono Autobusową Komunikację Zastępczą.

Podróżni jadący z Rzeszowa do Jasła przesiadają się na stacji Boguchwała do autobusu. Podróżujący z Jasła w Boguchwale przesiadają się do pociągu.

W związku z wyżej wspomnianym zamknięciem torowym pociągi kursujące w relacji Jasło - Targowiska - Jasło oraz Jasło - Komańcza - Jasło zostały odwołane. Odwołane zostały także pociągi w relacji Gorlice - Jasło uruchamiane przez Małopolski Oddział Przewozów Regionalnych.

Kursy pociągów relacji Rzeszów - Komańcza - Rzeszów oraz Rzeszów - Gorlice zostały skrócone do relacji Rzeszów - Jasło (również AKZ pomiędzy Boguchwałą a Jasłem).

Ponadto wystąpią nieznaczne zmiany w godzinach odjazdu i przyjazdu większości pociągów POLREGIO kursujących na terenie Podkarpacia.

Województwo podlaskie

Przedłużony został termin realizacji prac modernizacyjnych na odc. Bielsk Podlaski - Czeremcha. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, prace mają zakończyć się do dnia 30 listopada br.

Na pozostałych trasach na terenie województwa podlaskiego, pociągi POLREGIO będą kursowały według zmienionych rozkładów. Niektóre pociągi będą kursowały we wcześniejszych godzinach. Przykładem jest pociąg do Kuźnicy Białostockiej, który obecnie odjeżdża o godz. 18:55, a od 15 października będzie odjeżdżał o godz. 18:29. Wcześniej również będzie odjeżdżał z Białegostoku wieczorny pociąg do Suwałk, który od obecnie odjeżdża o godz. 20:50, a od 15 października będzie odjeżdżał o godz. 20:19. Na trasie do Ełku, pociąg obecnie odjeżdżający o godz. 18:50, od 15 października będzie odjeżdżał wcześniej, o godz. 18:26, natomiast pociąg do Grajewa będzie odjeżdżał 29 minut później, tj. o 16:53.

Informujemy, że Koleje Litewskie wprowadzają dodatkowy postój na stacji Šeštokai dla pasażerów podróżujących pociągami POLREGIO na trasie Białystok – Kaunas.

Województwo wielkopolskie

Na terenie województwa rozkład jazdy nie ulega większym zmianom (minutowe przesunięcia ), za wyjątkiem linii 354 Poznań Pod - Piła, gdzie od dnia 21 listopada zmienia się znacząco rozkład jazdy z powodu wzmożonych prac modernizacyjnych na odcinku Poznań - Oborniki Wlkp, ponadto nadal trwają prace na linii 271 Wrocław – Poznań.

Województwo lubuskie i świętokrzyskie

Na terenie tych województw mogą wystąpić kilkuminutowe przesunięcia w kursowaniu pociągów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony