Partnerzy serwisu:

Jakie wyniki osiąga kolej pasażerska? UTK udostępnia bezpłatne raporty dla regionów

inf. pras. UTK, oprac. ms 01.01.2023 2,2k

Jakie wyniki osiąga kolej pasażerska? UTK udostępnia bezpłatne raporty dla regionów
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Po okresie spadków związanych z pandemią pociągi odzyskują swoje znaczenie jako forma dojazdu do pracy, szkół, uczelni czy w celach turystycznych.
Kolej dostępna jest dla mieszkańców wszystkich województw, jednak dopiero analizując poziom jej wykorzystania w rozbiciu na poszczególne powiaty, można zauważyć i szczegółowo przeanalizować różnice i dysproporcje. Dlatego powstała seria 16 opracowań – z osobnymi danymi dla każdego województwa. W opracowaniach można znaleźć szczegółowe dane charakteryzujące poszczególne regiony pod kątem wykorzystania kolei w transporcie pasażerskim.

W opracowaniach przedstawione zostały podstawowe parametry funkcjonowania przewozów kolejowym we wszystkich województwach. W celu pokazania dynamiki zmian najważniejsze informacje zostały przedstawione w perspektywie trzyletniej (2019-2021). Oprócz podstawowych parametrów eksploatacyjnych, dotyczących m.in. liczby pasażerów czy wskaźnika wykorzystana kolei na 1 mieszkańca w danym województwie. Wskazano również stacje o największej wymianie pasażerskiej w województwie. W opracowaniach można także znaleźć podstawowe parametry infrastruktury kolejowej w poszczególnych regionach.

Opracowania dotyczące wykorzystania kolei w województwach, umożliwią porównanie parametrów wydajności kolei w obsłudze pasażerów w poszczególnych regionach, a także po raz pierwszy na poziomie powiatów. 

Opracowania dla poszczególnych województw dostępne są bezpłatnie pod tym linkiem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony