Partnerzy serwisu:

Jakie połączenia uruchomi Polregio na Pol’and’Rock Festiwal 2019?

Michał Szymajda 15.07.2019 3,2k

Jakie połączenia uruchomi Polregio na Pol’and’Rock Festiwal 2019?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Spółka Przewozy Regionalne, pomimo wcześniejszych deklaracji o nieorganizowaniu specjalnych pociągów na Pol’and’Rock Festiwal 2019, zdecydowała o "wypuszczeniu" dodatkowych 12 komercyjnych pociągów, które będą skomunikowane z dotychczasowym rozkładem jazdy. Spółka chce na nich zarobić.
Jeszcze więcej pociągów Przewozy Regionalne uruchomią w porozumieniu z marszałkami województw. Będzie ich aż 41 i zostaną zrealizowane w ramach obowiązujących umów z niektórymi samorządami województw i z wykorzystaniem taboru będącego własnością urzędów marszałkowskich. Efekt jest taki, że łącznie pociągów na muzyczną imprezę będzie więcej, marszałkowie zaś zapłacą za te z pociągów, których Polregio nie uruchomi komercyjnie.

– Straty w tym roku nie przewidujemy, a wręcz przeciwnie, przewidujemy, że na tych połączeniach przynajmniej wyjdziemy na swoje – powiedział prezes Polregio Krzysztof Zgorzelski.

Ponadto więcej miejsc, dzięki dodatkowym wzmocnieniom, będzie dostępnych w pociągach kursujących do i z Kostrzyna w ramach standardowego rozkłady jazdy.

Bilety będą dostępne w czterech strefach cenowych. Przykładowo: z Warszawy do Kostrzyna bilet będzie kosztował 115 zł, a bilet w opcji „tam i powrót” tylko 170 zł. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, a także w internetowym systemie sprzedaży i aplikacji Polregio, na platformie Koleo, biletyregionalne.pl, e-podróżnik i w aplikacji SkyCash. Szczegółowy rozkład jazdy i ceny biletów będą dostępne na stronie internetowej polregio.pl. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

7 par pociągów komercyjnych zostanie uruchomionych w następujących relacjach:

Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
Białystok – Warszawa – Łódź – Poznań – Kostrzyn (31 VIII i powrót 4 VIII)
Olsztyn – Gdańsk – Szczecin – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
Kraków – Kielce – Katowice – Wrocław – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław – Poznań – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
Łuków – Warszawa – Skierniewice – Łódź – Poznań – Kostrzyn (30/31 VII i powrót 4 VIII).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony