Partnerzy serwisu:

Czy powstanie Radom Główny?

Michał Szymajda 29.05.2020 5,4k

Czy powstanie Radom Główny?
Fot. Koleje Mazowieckie
Stowarzyszenie „Radomskie Inwestycje” zwróciło się do PKP PLK o rozważenie zmiany nazw stacji i przystanków na terenie miasta. Tych ostatnich przybędzie głównie w związku z prowadzoną obecnie modernizacją linii 8 na odcinku od Warki do Radomia.
„Radomskie Inwestycje” chciałyby, aby dzisiejszy "Radom" stał się „Radomiem Głównym". Ponadto stowarzyszenie zwraca uwagę, że zupełnie niecelowe jest nazywanie planowanego przy ulicy Żeromskiego przystanku mianem „Radom Śródmieście”.

– Taka nazwa wprowadza w błąd, bowiem przystanek ten znajduje się w oddaleniu od faktycznego śródmieścia – pisze prezes „Radomskich Inwestycji” Radomir Jasiński i proponuję nazwę „Radom Wschodni”. Organizacja proponuje także nazwanie przystanku przy ulicy Kozienickiej mianem „Radom Gołebiów”, a przystanku przy Żółkiewskiego „Radom Północny, „jako kontynuacja nazewnictwa Radom Południowy, Radom Główny i Radom Wschodni”. Bez większego zaskoczenia proponuje się również, aby przystanek osobowy przy Starej Woli Gołębiowskiej określić jako „Radom Stara Wola”.

Czy propozycje społeczników spotkają się za akceptacją PKP PLK?

– Nazwy nowych przystanków w Radomiu są uzgadniane z władzami lokalnymi. W trakcie ustalania są nazwy Radom Gołębiów przy ulicy Kozienickiej, Radom Stara Wola i Radom Brzustówka przy ulicy Żółkiewskiego w pobliżu osiedla Brzustówka – napisał Karol Jakubowski, z biura prasowego PKP PLK.

Jak pisze w odpowiedzi na pytania „Rynku Kolejowego” Jakubowski, Polskie Linie Kolejowe uwzględniają decyzje o zmianach w zakresie nazw istniejących stacji i przystanków. Na wniosek władz lokalnych istnieje możliwość dostosowana nazw obiektów do zachodzących zmian w przestrzeni publicznej.

– PLK dba o to, aby obiekty były łatwo rozpoznawane i identyfikowane pod względem lokalizacyjnym przez pasażerów. Aby zmienić nazwę przystanku lub stacji do zarządcy infrastruktury należy złożyć wniosek z dołączona uchwałą rady Miasta lub Gminy z opinią o zmianie nazwy. Całkowite koszty związane z taką zmianą pokrywa wnioskodawca – wyjaśnił przedstawiciel PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony