Partnerzy serwisu:

Jakie modernizacje są planowane w 2021 roku?

inf. pras enewsroom.pl 05.02.2021 8k

Jakie inwestycje będą w tym roku realizowane na sieci kolejowej? Oprócz kontynuacji już rozpoczętych inwestycji, PKP PLK deklaruje ogłoszenie przetargów na 60 zadań, wartych 17 miliardów  złotych.
Nowy rok kalendarzowy to czas na nowe rozdania w inwestycjach kolejowych. W poprzednich latach obserwowaliśmy, że moment ten przysparza rządzącym trudności. Pomiędzy dwie perspektywy przetargowe wkrada się chaos – przez co nie jesteśmy odpowiednio przygotowani na nowe przetargi w kolejnym roku. Na szczęście, tegoroczne deklaracje PKP PLK – narodowego zarządcy infrastruktury – zapowiadają lepszą organizację przetargów. PLK deklaruje, że ma przygotowaną dokumentację na projekty warte 50 miliardów złotych. Na ten rok zapowiada ogłoszenie przetargów na 60 zadań – wartych kolejne 17 miliardów.

– Do najważniejszych zadań, do jakich się w tej chwili przygotowujemy, zaliczają się prace na dużych stacjach kolejowych. Całkowite przeobrażenie przejdą w tym roku stacje Słupsk i Ełk. Powstanie także kolejny odcinek linii Rail Baltica – między Białymstokiem a Ełkiem oraz linia kolejowa między Bydgoszczą a Gdynią. To szczególnie ważny projekt, ze względu na dojazd pociągów towarowych do naszych portów – powiedział serwisowi eNewsroom Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

– Rozpoczną się kolejne prace nad towarową obwodnicą Poznania, którą będą również kursować pociągi Poznańskiej Kolei Aglomeracyjnej. Oprócz infrastruktury towarowej, budowane i przebudowywane będą przystanki do obsługi pasażerskiego ruchu aglomeracyjnego. Bardzo dużo zadań realizowanych będzie na liniach Górnego Śląska, także pod kątem przewozów towarowych i pasażerskich. Rok 2021 to także inwestycje w nowe przystanki – między innymi w ramach prezydenckiego programu budowy, przebudowy i modernizacji 200 przystanków, wartego około miliard złotych – podsumowuje Furgalski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony