Partnerzy serwisu:

Jakie linie chce modernizować województwo pomorskie po 2020 roku?

Michał Szymajda 01.08.2018 26

Jakie linie chce modernizować województwo pomorskie po 2020 roku?
Fot. Michał Szymajda
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przekazał, na prośbę PKP PLK, listę inwestycji kolejowych, których realizacją zainteresowany będzie samorząd województwa po 2020 roku.
PKP PLK poinformowały o takiej liście Ministerstwo Infrastruktury, które z kolei o udostępnienie listy zaplanowanych do modernizacji linii zostało poproszone przez posłankę Małgorzatę Chmiel. Zgodnie z nią, pomorskie jest zainteresowane remontem bądź modernizacją następujących linii, bądź odcinków linii:

  • prace na linii 229 Kartuzy – Sierakowice;
  • prace na linii 229 Lębork – Łeba;
  • prace na liniach 228 i 723 Gdynia Gł. – Gdynia Oksywie / Kosakowo;
  • prace na liniach 211 Kościerzyna – Lipusz (i 212 Lipusz – Bytów, odcinek poza zarządem PKP PLK SA);
  • poprawę przepustowości odcinka Gdańsk – Tczew;
  • prace na liniach 203 i 210 Tczew – Człuchów – Wierzchowo Człuchowskie;
  • poprawę przepustowości i (ewentualna) elektryfikacja linii 213 Reda – Hel;
  • prace na linii 230 Wejherowo – Góra Pomorska;
  • poprawę przepustowości odcinka Kwidzyn – Białki linii 207.
  • na listę trafił także projekt mający na celu skrócenie czasu jazdy pomiędzy Gdańskiem i Warszawą, który będzie realizowany przez PKP PLK (chodzi m.in. o uruchomienie ETCS/ERTMS).
Ministerstwo Infrastruktury zastrzega, że PKP PLK, dopiero zastanawia się, które linie kolejowego wciągnie na listę remontową po 2020 roku.

– W PKP PLK SA prowadzone są prace planistyczne związane z nową perspektywą finansową 2021 – 2027. Zakładanym efektem będzie lista projektów inwestycyjnych planowanych do realizacji w kolejnych latach. Po zakończeniu prac wskazane zostaną projekty, które na podstawie analiz najlepiej będą wpisywać się w sieciowy charakter transportu kolejowego, a tym samym będą mogły istotnie przyczynić się do zwiększenia liczby pasażerów oraz przewożonych ładunków – poinformował Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w MI.

Chodkiewicz dodaje on, że ostateczna lista realizowanych projektów będzie uwarunkowana dalszymi ustaleniami z organami rządowymi i samorządowymi oraz dostępnością środków finansowych.

Część projektów województwo pomorskie chce sfinansować już teraz. Znalazło bowiem 20 mln. zł. na przygotowanie kilku inwestycji, które znalazły się na liście przesłanej do PKP PLK. Piszemy o tym tutaj.
VII Kongres Kolejowy
 Kongres Kolejowy


7 listopada na stadionie warszawskiej Legii odbędzie się Kongres Kolejowy, największe w branży wydarzenie organizowane już po raz ósmy przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz Magazyn Rynek Kolejowy. Po raz kolejny poruszone zostaną na nim najważniejsze kwestie dotyczące sektora kolejowego w Polsce: od spraw związanych z prowadzonymi inwestycjami infrastrukturalnymi, poprzez rozwój przewozów pasażerskich i towarowych aż po tematy dotyczące taboru czy wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie /www.kongreskolejowy.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony