Partnerzy serwisu:

Brexit: Jak reagują światowi producenci taboru?

Jakub Madrjas 24.06.2016 198

Brexit: Jak reagują światowi producenci taboru?
Fot. Steve Gregory, GFDL
Obywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali w referendum o wyjściu z Unii Europejskiej. Nie znamy jeszcze przyszłych skutków tzw. Brexitu dla tak specyficznej branży jak kolej. Najwięksi producenci taboru zachowują spokój.
– Przyjmujemy do wiadomości i szanujemy decyzję obywateli Zjednoczonego Królestwa, wyrażoną w referendum. Wielka Brytania jest suwerennym krajem i miała prawo do zdecydowania o swojej przyszłości w UE – skomentowało wyniki referendum polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. – Negatywny wynik referendum w Zjednoczonym Królestwie nie oznacza zakwestionowania projektu europejskiego. Konieczne jest podjęcie reform UE, mających na celu jej odbiurokratyzowanie, nadanie jej decyzjom większej demokratycznej legitymacji, a także lepszą adaptację do nowych wyzwań. Polska jest i będzie aktywnym członkiem tego procesu. Powinniśmy teraz działać razem aby nie dopuścić do dalszych podziałów w UE – dodaje MSZ.

Alstom zwraca uwagę na europejskie standardy kolejowe

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie miało z pewnością potężne skutki gospodarcze dla wszystkich europejskich krajów. Na prośbę "Rynku Kolejowego", swoje opinie w tej sprawie przesłali najwięksi producenci taboru, działający na terenie całej UE. – Alstom pozostaje zaangażowany na rynku brytyjskim. Niedawno informowaliśmy o otrzymaniu pozwolenia na budowę dla nowego Centrum Technologii i Akademii Transportu w Widnes i ta inwestycja będzie kontynuowana – poinformowała nas Grupa Alstom.

– Mamy nadzieję, że Wielka Brytania będzie nadal korzystać z europejskich standardów w branży kolejowej przez pozostanie i aktywny udział w UNIFE. Wierzymy, że zarówno w ramach, jak i poza strukturami Unii Europejskiej, projekty takie jak HS2 i modernizacja sieci kolejowych pozostaną niezwykle ważne dla Wielkiej Brytanii – dodaje Alstom.

Potrzebna szybka reakcja brytyjskiego rządu

– Jest zbyt wcześnie, by spekulować na temat potencjalnych skutków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. – Jesteśmy zaangażowani w nasz biznes, a nasi pracownicy i klienci w Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu będą pracować z tamtejszym rządem i przedsiębiorstwami w celu tworzenia niezbędnego środowiska biznesowego dla przyszłych sukcesów – informuje „RK” Bombardier Transportation. Koncern ten od długiego czasu jest obecny na Wyspach. – Prowadzimy w Wielkiej Brytanii szereg projektów i mamy zamiar dalej działać na tym rynku – zapewnia koncern.

Z kolei Siemens zapewnia, że zawsze popierał respektowanie decyzji brytyjskich obywateli. – Jako producent globalny ze znaczącymi, długoterminowymi inwestycjami w Wielkiej Brytanii, Siemens nie jest bardzo wrażliwy na potencjalne negatywne efekty. Mimo to, miejscowy rząd musi teraz zręcznie zjednoczyć i pogodzić naturę brytyjskich związków z Unią i innymi partnerami – dodaje niemiecka firma.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony