Partnerzy serwisu:

Jak co miesiąc: Kolejne barwy Dragona 2. Nowym klientem Natrix

Jakub Madrjas 26.08.2019 232

Jak co miesiąc: Kolejne barwy Dragona 2. Nowym klientem Natrix
Fot. Pat Sch
Standardem jest już właściwie, że każdy wyprodukowany w tym roku przez Newag Dragon 2 przebiera barwy innego klienta. Nie inaczej jest w przypadku lokomotywy nr 17, która właśnie zadebiutowała na torach. 
Jak potwierdził "Rynkowi Kolejowemu" Newag, tym razem klientem jest Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie czyli ZPK Szumowo, zajmujące się wydobyciem kruszyw. Na lokomotywie widnieje też logo spółki Natrix - należącej do grupy kapitałowej ZPK Szumowo fabryki prefabrykatów betonowych, pełniącej też rolę przewoźnika drogowego. Specjalizuje się on w przewozie kruszyw, ma aż 240 własnych aut ciężarowych i własne zaplecze techniczne, ale według danych UTK nie ma licencji przewoźnika kolejowego. Czekamy na informacje ze spółki w tej sprawie.

Jak informuje rzecznik Newagu Łukasz Mikołajczyk, lokomotywa Dragon 2 w tym wypadku została wyposażona w dojazdowy moduł spalinowy. Ma zostać przekazana klientowi do końca bieżącego miesiąca. -Najprawdopodobniej niebawem zostanie włączona do eksploatacji - podsumowuje.

Od kilku miesięcy Newag każdego nowego Dragona 2 przekazuje innemu klientowi. Poprzednim był pool taborowy Industrial Division, a lokomotywa nr 16 jest w barwach należącej do niego marki Cargounit. Zdjęcia i opisy pozostałych Dragonów można znaleźć w tym wątku
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony