Partnerzy serwisu:

Prezydent Wrocławia w radzie nadzorczej Kolei Dolnośląskich

Michał Szymajda 15.07.2020 86

Prezydent Wrocławia w radzie nadzorczej Kolei Dolnośląskich
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został członkiem rady nadzorczej Kolei Dolnośląskich. Zmianę uznaje się za chęć większego związania KD z Wrocławiem i szukaniem pomysłu na kolej miejską w stolicy Dolnego Śląska.
Informację o tym, że Jacek Sutryk został członkiem rady nadzorczej KD, potwierdził nam Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Wszedł do niej 14 lipca. Jednocześnie dotychczasowy przewodniczący rady – Dominik Kowalski, złożył rezygnację, a zastąpił go Jarosław Kowalski.

– Projekt kolei miejskiej wciąż jest rozwijany, a współpraca z Kolejami Dolnośląskimi będzie jeszcze lepsza. Komunikacja publiczna to priorytet prezydenta Wrocławia, także jeśli chodzi o kolej. Stąd decyzja o wejściu Jacka Sutryka do rady nadzorczej spółki. Jesteśmy właśnie w trakcie przetargu na koncepcję biletu aglomeracyjnego, który, także przy pomocy kolei, pomoże zbliżyć Wrocław do ościennych gmin – powiedział Przemysław Gałecki z biura prasowego urzędu miasta.

Z kolei w opinii urzędu marszałkowskiego, który odpowiada za skład rady nadzorczej przewoźnika, obecność Jacka Sutryka w gronie osób decydujących o planach KD, „pozwoli na jeszcze lepszą współpracę samorządu województwa i miasta Wrocław na płaszczyźnie rozwoju kolei aglomeracyjnej, poprawiającej jakość komunikacji kolejowej mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i całej aglomeracji wrocławskiej”.

Nie tylko jednak obecność Jacka Sutryka w radzie nadzorczej (jak podaje Gazeta Wrocławska za zasiadanie w niej rocznie zarobi około 35 tysięcy złotych) wpłynie na poprawienie funkcjonowania kolei pasażerskiej w mieście. W tym celu Wrocław w 2020 zapłaci KD 18 mln złotych. To więcej niż w poprzednim roku o 10 milionów złotych.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony