Partnerzy serwisu:

Iwan Jurik na czele Kolei Ukraińskich

Michał Szymajda 17.04.2020 47

Iwan Jurik na czele Kolei Ukraińskich
Fot. Michał Szymajda
Rada Ministrów Ukrainy przychyliła się do propozycji rady nadzorczej Kolei Ukraińskich dotyczącej ustania mandatu na zarządzanie przedsiębiorstwem przez Żelka Marczeka. Był on pełniącym obowiązki prezesa UZ. Nowym p.o. prezesem będzie Iwan Jurik.
Decyzja o zmianie została podjęta 15 kwietnia 2020. Propozycja rady nadzorczej ma wychodzić naprzeciw kryzysowi w przewozach, spowodowanych epidemią koronawirusa. Przez nią de facto zatrzymano przewozy pasażerskie na Ukrainie.Jak podaje biuro prasowe przewoźnika, Iwan Jurik był w 2018 roku członkiem rady nadzorczej Ukrzaliznyci, brał też udział w opracowywaniu strategii przedsiębiorstwa na najbliższe lata oraz w jego finansowym audycie. Od połowy 2019 roku, w otwartym konkursie, został wybrany głównym dyrektorem finansowym UZ i zarazem jej członkiem zarządu. Ukrzaliznycia miała w okresie jego pracy „znacząco poprawić sytuację finansową i polepszyć wskaźniki wydajności, co przyczyniło się do otrzymania dostępu do międzynarodowych narzędzi finansowania".  

Głównym oczekiwaniem Rady Nadzorczej wobec nowego pełniącego obowiązki prezesa jest utrzymanie klientów dla ruchu cargo. Siłą rzeczy – jest to obecnie jedyna gałąź działalności UZ. Iwan Jurik będzie „tymczasowym” prezesem, do czasu zakończenia konkursu na stanowisko szefa państwowych kolei Ukrainy, o którym piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony