Partnerzy serwisu:

Internet i zasięg GSM w Pendolino może od grudnia

Michał Szymajda 02.06.2017 977

Internet i zasięg GSM w Pendolino może od grudnia
Kiedy w Pendolino za posiłek bez problemu zapłacimy kartą?Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Brak wzmacniaczy sygnałów GSM i bezprzewodowego Internetu przeszkadza nie tylko pasażerom pociągów EIP. Pracownicy Wars odpowiedzialni za wydawanie posiłków w Pendolino skarżą się na problem z przyjmowaniem zapłaty za posiłki kartami płatniczymi. Tymczasem padł kolejny, prawdopodobny termin instalacji urządzeń wzmacniających zasięg.
– W momencie gdy pociąg dojeżdża do stacji końcowej, rozpoczynamy z terminalem gonitwę za pasażerami, którzy nie mieli gotówki, aby zapłacić za jedzenie. Na przykład na całej trasie między Warszawą a Katowicami płatności kartą przechodzą wyłącznie przy dojeździe do stacji krańcowych oraz we Włoszczowie – informuje nas pragnąca zachować anonimowość pracownica Wars. – Sytuacja, mimo zmiany terminali, nie zmienia się. Niestety, musimy apelować do pasażerów o to, by do Pendolino zabierali gotówkę, bo płatność kartą to dla wszystkich problem – powiedziała.

Kolejny termin wprowadzenia internetu do ED250

W styczniu 2017 roku, na konferencji prasowej podsumowującej wyniki finansowe i przewozowe PKP Intercity, obecny prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapowiedział, że urządzenia Wi-Fi i wzmacniające sygnał GSM w pociągach ED250 (Pendolino) montowane będą w połowie bieżącego roku, w związku z przeglądami poziomu P4 wykonywanymi przez Alstom. Rok wcześniej podobne zapowiedzi usłyszeliśmy od poprzedniego kierującego PKP Intercity – Jacka Leonkiewicza. Gdyby poprzednie zapowiedzi udało się zrealizować, pasażerowie i obsługa mogliby cieszyć się sygnałem GSM i internetem od roku.

Nie ma jednak szans na to, że skorzystamy z niego w wakacje, bowiem nowy termin wprowadzenia internetu do Pendolino to… grudzień 2017. Taki termin w rozmowie z radiem RMF FM podał prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

"Prace projektowe zaawansowane". Montować nie ma na czym

– Prace projektowe wkroczyły w stadium zaawansowane i przewiduje się, że w najbliższym czasie zostanie opracowany model wdrożenia internetu do pociągów Pendolino. Obecnie spółka eksploatuje 17 składów Express InterCity Premium (2 w naprawach powypadkowych i 1 na testach homologacyjnych), co przez wzgląd na konieczność zapewnienia pasażerom odpowiedniej jakości usług przewozowych uniemożliwia wyłączenia dodatkowego pociągu w celu dedykowanego procesu instalacji inicjalnej – informuje Marta Ziemska, rzeczniczka PKP Intercity. Jak mówi, w tym konkretnym typie pojazdów instalacja Internetu może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z ingerencją w elementy konstrukcyjne, dlatego proces przygotowania pierwszego składu i przeprowadzane później testy mogą potrwać pewien czas.

– O szczegółowych rozwiązaniach będziemy informować na bieżąco biorąc pod uwagę uwarunkowania wynikające z tajemnicy handlowej związanej z technologicznymi aspektami realizacji projektu oraz wymagania nakładane na spółkę przez przepisy prawa, w szczególności przepisy Prawa Zamówień Publicznych – mówi Marta Ziemska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony