Partnerzy serwisu:

Intercity.pl wciąż bywa przeciążone. Biletu wtedy nie kupisz

Michał Szymajda 05.10.2022 1,9k

Intercity.pl wciąż bywa przeciążone. Biletu wtedy nie kupisz
Pociąg IC na stacji Gliwice Fot. M. Szymajda
Ostatnia, majowa promocja biletowa skończyła się dla PKP Intercity kilkunastogodzinnymi utrudnieniami w zakupie biletów. Również w sezonie letnim nie brakowało problemów z działaniem serwerów, które obsługują sprzedaż internetową IC. Właśnie PKP Intercity uruchomiło kolejną promocję. Jak będzie tym razem?
Promocja „Milion biletów w super cenach” trwa od 1 października. Już wtedy pierwsi klienci dowiedzieli się o obniżkach, a informacja pocztą pantoflową rozeszła się dalej. Już 2 października system sprzedaży biletów przez internet chwilowo „zastrajkował” i kupno biletów przez intercity.pl czy bilkom nie był możliwy. Tanie bilety można było kupić jedynie w kasach (cenę poznamy jednak wtedy dopiero w momencie zakupu) oraz w aplikacji IC Mobile Navigator, która nie reaguje na problemy z serwerami spółki. Na szczęście niedzielne przeciążenie serwerów było krótkotrwałe. Przypomniało to jednak o problemach, jakie system sprzedaży miał w maju.

– Rzeczywiście, na początku maja system był bardzo spowolniony, ale zadziałaliśmy wtedy szybko i w nocy z 5 na 6 maja zwiększyliśmy moce obliczeniowe i problem udało się rozwiązać. Zdajemy sobie sprawę, że obecny podstawowy system sprzedaży biletów pochodzi z lat 90-tych i ma ograniczoną wydajność (na nim działają liczne elektroniczne nakładki – dop. red.). Dokładamy jednak starań, kupując nowe serwery i poprawiając komunikację pomiędzy naszym systemem eIC a systemem Kurs 90, aby ta wydajność była jak najwyższa – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity.

– Na horyzoncie jest umowa z PKP Informatyką na zupełnie nowy system sprzedaży biletów przez interenet. Mam nadzieję, że uda się ją podpisać w tym roku – dodał. Już w tym roku ma natomiast działać odświeżona aplikacja.

– Aplikacja IC Mobile Navigator powstał na przełomie 2014 i 2015 roku, konieczne są zmiany. Nowa aplikacja ma być szybsza, bardziej wydajna, estetyczna, ma uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Ma obsługiwać więcej kanałów płatności dodatkowe funkcjonalności, umożliwić na przykład zamówienie posiłku z Warsu. Liczymy też na to, ze będzie możliwość zakupu biletów na pociągi międzynarodowe – wyjaśnił Gontarz. Jak powiedział, spółka jest na finiszu prac programistycznych, trwają jej testy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony