Partnerzy serwisu:

Intercity zmodernizuje stację Bydgoszcz

Jakub Madrjas 15.04.2016 140

Intercity zmodernizuje stację Bydgoszcz
Fot. RK
PKP Intercity chce zmodernizować swoje tory na stacji Bydgoszcz Główna. Prace na stacjach planują też Przewozy Regionalne.
Narodowy przewoźnik wysłał zapytanie ofertowe na wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla przebudowy i modernizacji stacji zwrotnej PKP Intercity Bydgoszcz Główna wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

– W Bydgoszczy dysponujemy dwoma torami i chcemy dostosować je do obsługi składów Flirt – tłumaczy „RK” Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity. – Zależy nam m.in. na przedłużeniu układu torowego, budowie sieci wodno-kanalizacyjnej, czy przebudowie sieci trakcyjnej – wylicza Ziemska.

Projekt będzie realizowany ze środków własnych PKP Intercity. Przewoźnik nie informuje o szacowanych kosztach i harmonogramie prac – zależą one także od tego, jak przebiegnie przygotowanie dokumentacji.

Przewoźnik ma też kolejny pomysł - chce wybudować zaplecze obsługowe w stacji Poznań Główny z przeznaczeniem dla taboru wagonowego i trakcyjnego. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Prace na swoich torach stacyjnych planują również niebawem Przewozy Regionalne. Przewoźnik wysłał zapytanie ofertowe na remont nawierzchni kolejowej w stacjach PKP Kraków Płaszów i Oświęcim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony