Partnerzy serwisu:

Intercity zmienia zdanie. Jednak chce zatrzymać Pendolino w Łodzi

Jakub Madrjas 29.05.2017 983

Intercity zmienia zdanie. Jednak chce zatrzymać Pendolino w Łodzi
ED250-002 jako pociąg EIP 8300 relacji Kołobrzeg-Kraków Główny opuszcza Kołobrzeg podążając w stronę Koszalinafot. Mariusz Tuszyński , SM42.pl
Interwencja łódzkich radnych i społeczników przyniosła efekt – PKP Intercity przeanalizowało ponownie sprawę przejazdu Pendolino przez Łódź bez zatrzymania. Podjęło już działania, by włączyć postoje handlowe do rozkładu, ale może być na to za późno.
O tym, że pociągi Pendolino pojadą przez Łódź w okresie od 10 do 23 lipca „Rynek Kolejowy” poinformował jako pierwszy. Od razu zaznaczyliśmy, że pociągi pojadą przez jedno z największych miast w Polsce bez zatrzymania, co wywołało protesty i interwencję łódzkich radnych.

W opublikowanej na profilu miłośników Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej odpowiedzi dla Przewodniczącego Rady Miejskiej Łodzi Tomasza Kacprzaka PKP Intercity oraz MIB tłumaczą, że spółka pierwotnie odstąpiła od postoju handlowego w Łodzi ze względu na krótki okres objazdów i wydłużenie czasu przejazdu. Jednak, „mając na uwadze wysokie oczekiwania społeczne, znaczny potencjał przewozowy Łodzi oraz potencjalne korzyści marketingowe”, spółka ponownie przeanalizowała tę kwestię i wystąpiła do Centrum Unijnych Projektów Transportowych z prośbą o stanowisko w sprawie postojów w Łodzi. CUPT musi się wypowiedzieć w tej sprawie, ponieważ zakup Pendolino był dofinansowany ze środków unijnych.

PKP IC wystąpiło też do PKP PLK z prośbą o zmianę rozkładu jazdy i uwzględnienie postojów w Łodzi. Muszą się na to jednak zgodzić inni przewoźnicy, bo postoje Pendolino wpłyną również na realizację już zatwierdzonego rozkładu jazdy i na godziny odjazdów innych pociągów. Postoje Pendolino w Łodzi nie są więc pewne; zależą teraz od zgody CUPT i pozostałych przewoźników kolejowych.

Jednocześnie okazuje się, że okres obowiązywania objazdów będzie jednak dłuższy, niż pierwotnie zakładano. Pendolino będą jeździć przez Łódź przez cały miesiąc – od 10 lipca do 10 sierpnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony