Partnerzy serwisu:

Intercity poszukuje firmy do obsługi wagonów sypialnych

Martyn Janduła 21.12.2016 310

Intercity poszukuje firmy do obsługi wagonów sypialnych
fot. Martyn Janduła
PKP Intercity poszukuje firmy odpowiedzialnej za obsługę wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia. Umowa ma trwać krócej niż rok. Dodatkowo zamawiający zawarł warunek, że oferenci muszą wykazać się 5-letnim doświadczeniem w usługach hotelowych na pokładzie środków transportu lądowego.
Przedmiotem rozpisanego właśnie przez PKP Intercity zamówienia jest świadczenie usług hotelowych w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia, polegających na przygotowaniu wagonów do obsługi podróżnych.

Realizacja zamówienia planowana jest od 13 lutego 2017 roku do 9 grudnia. Jednak, jak zaznacza przewoźnik, wskazany termin rozpoczęcia realizacji zamówienia jest tylko terminem orientacyjnym, a nie wymaganym. Jak czytamy w dokumentacji, w przypadku, gdy termin, w którym możliwe będzie zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego przypadnie po upływie wskazanego terminu – terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia będzie data zawarcia umowy.

Aby oferenci mogli wziąć udział w przetargu, muszą wykazać się, że w ciągu 5 lat wykonali lub wykonują co najmniej jedną usługę hotelową (w ramach jednej umowy) w środkach transportu zewnętrznego, rozumianych przez PKP Intercity jako środki transportu lądowego, czyli pojazdy autobusowe lub pojazdy szynowe, wodnego – śródlądowego lub morskiego – lub lotniczego, o wartości co najmniej 4 mln zł netto.

Do zakresu czynności wykonawcy należeć będzie przygotowanie wnętrz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia z pościelą, wydawanie w sytuacjach awaryjnych napojów podróżnym, czyszczenie wnętrz wagonów, w tym zapewnienie pakietu sanitarnego w toaletach, zabezpieczenie wagonów przed włamaniem, kradzieżą i dewastacją oraz ponoszenie odpowiedzialności za szkody wyrządzone wskutek włamania, kradzieży, dewastacji w sytuacji stwierdzenia niewłaściwego zabezpieczenia wagonów podczas postoju pociągu na stacjach zwrotnych i końcowych. Ponadto w zakres czynności wejdzie również zakup i dostawa opału, butli gazowych i środków czystości do wagonów, pranie pościeli, bielizny pościelowej, ręczników wielokrotnego użytku. Sprzedaż z mini baru produktów spożywczych (z wyłączeniem napojów alkoholowych) oraz utrzymanie sprawności technicznej i eksploatacyjnej wnętrz wagonów.

Wykonawca ma zapewnić każdorazowo 1 osobę dedykowaną do obsługi nie więcej niż 2 wagonów. Oferty można składać do dnia 2 stycznia 2017 roku do godziny 10:00. PKP Intercity zastosowało dwa kryteria oceny ofert przetargowych. Cena stanowi 70%, z kolei doświadczenie realizacyjne oferenta – 30%.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony