Partnerzy serwisu:

174 pociągi PKP Intercity zawieszone! Koronawirus w akcji

Jakub Madrjas, Łukasz Malinowski 17.03.2020 24k

174 pociągi PKP Intercity zawieszone! Koronawirus w akcji
fot. PKP IC/archiwum
PKP Intercity poinformowało o zwieszeniu w najbliższych dniach 174 pociągów oraz skrócenie relacji kilkudziesięciu kolejnych składów. Pełna lista jest już dostępna na stronie przewoźnika! Sprawdźcie, czy musicie szukać alternatywnych połączeń!
Wczoraj informowaliśmy o zawieszeniu od 17 marca 21 pociągów lub par pociągów PKP Intercity i kolejnych 7 pociągów od 18 marca. Skala odwołań jednak znacząco wzrosła. Dzisiaj wieczorem (17 marca) PKP Intercity opublikowało pełną listę zwieszonych połączeń. Jest ich łącznie 174! Dodatkowo 40 relacji zostanie skróconych oraz zostaną wprowadzone zmiany w kilkunastu kolejnych połączeniach. Wszystko to efekt braku zapotrzebowania na podróże spowodowanym pandemią koronawirusa oraz zmniejszonymi możliwościami dysponowania drużynami konduktorskimi, których część musi pozostać w domu, m.in. opiekując się dziećmi. Przypomnijmy: od 15 marca przewoźnik uruchamia, według własnej deklaracji, ok. 400 pociągów dziennie. Praca eksploatacyjna ograniczana jest więc o niemal połowę.

Wcześniej PKP Intercity informowało, że możliwe będzie odwoływanie kolejnych pociągów właściwie w każdej chwili. Dzisiaj wieczorem (17 marca) zapadła jednak decyzja o ogłoszeniu zawieszenia i skrócenia relacji znacząco niemal 200 pociągów. Jak pisze przewoźnik, zrobiono tak ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami, wynikające z wprowadzonych ograniczeń m.in. w zakresie działalności placówek kulturowych i oświatowych, delegacji oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a także w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów.

PKP Intercity podkreśla, że sytuacja jest stale monitorowana a wszelkie decyzje są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach przewoźnika. Państwowy przewoźnik przypomina także, że można dokonywać bezpłatnej wymiany biletu na inny kursujący pociąg lub zwrócić bilet (w kasie lub w formie reklamacji) i otrzymać należności w pełnej wysokości.

Przewoźnik prosi o o śledzenie informacji na stronie intercity.pl i komunikatów wygłaszanych na dworcach oraz wyświetlanych na tablicach informacyjnych. Lista odwoływanych pociągów jest dostępna pod tym linkiem.

Przypomnijmy, że obecnie w pociągach jest bardzo niewielu pasażerów – jak podało nam Ministerstwo Infrastruktury, już w zeszłym tygodniu zajętość miejsc w pociągach PKP Intercity wynosiła zaledwie ok. 20%. Do tego zamknięcie szkół i przedszkoli w całym kraju powoduje trudności w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony