Partnerzy serwisu:

UTK: Interaktywna mapa obiektów infrastruktury usługowej

inf. pras 04.11.2021 2,1k

UTK: Interaktywna mapa obiektów infrastruktury usługowej
Urząd Transportu Kolejowego opublikował dane obiektów infrastruktury usługowej (OIU), umieszczając je na interaktywnej mapie Polski. – Rozwiązanie to pozwala na zwiększenie dostępności informacji o OIU, co znacząco ułatwi uzyskanie danych dla zainteresowanych dostępem przewoźników kolejowych oraz klientów kolei – uważa Urząd.
Interaktywna mapa OIU zapewnia dostęp do danych zebranych w Rejestrze Obiektów Infrastruktury Usługowej. Mapa pozwala na łatwe wyszukanie podstawowych informacji o OIU oraz umożliwia ich lokalizację na terenie Polski. Baza danych jest na bieżąco aktualizowana i weryfikowana, dzięki czemu zapewniony jest dostęp do rzetelnych informacji o OIU funkcjonujących na rynku kolejowym – podaje UTK.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku przekazania przez zarządzających OIU danych o obiektach do rejestru obiektów infrastruktury usługowej. Obowiązek ten wynika z art. 36h ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1043 z późn. zm.) Zgodnie z przepisami ustawy, w rejestrze zbierane są dane adresowe dotyczące operatora, zarządzającego i operatora OIU, informacje o sieci kolejowej, z którą obiekt jest połączony oraz o usługach świadczonych w obiekcie. Na potrzeby aplikacji zbierane są również m.in. dane o geolokalizacji obiektu. Nawigacja w systemie jest intuicyjna – użytkownik w czterech zakładkach – obiekt infrastruktury usługowej, lokalizacja, charakterystyka techniczna obiektu, dane kontaktowe, wprowadza wymagane informacje. W aplikacji należy zgłaszać również zmiany w zasadach udostępniania zarządzanych obiektów.

Interaktywna mapa OIU znajduje się w dziale Obiekty infrastruktury usługowej portalu dane.utk.gov.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony