Partnerzy serwisu:

Intensywne bombardowania infrastruktury kolejowej we Lwowie

Michał Szymajda 04.05.2022 2,5k

Intensywne bombardowania infrastruktury kolejowej we Lwowie
Fot. Andrij Sadowy
3 maja bardzo wzmogły się bombardowania ukraińskich węzłów kolejowych, podstacji trakcyjnych i stacji. Koleje Ukraińskie informują o dziesiątkach opóźnionych pociągów. Ruch pociągów odbywa się jednak na terenie niemal całej przestrzeni kraju, kontrolowanej przez kijowskie władze.
4 maja o poranku aż 44 pociągi były opóźnione w stosunku do ogłoszonego na zarządzenie rozkładu, publikowanego codziennie przez Koleje Ukraińskie. Wskazane opóźnienia są bardzo duże i obejmują wydłużenie czasu przejazd od godziny aż do 10 godzin. Na liście są pociągi do Polski – do i z Warszawy, a także do i z Przemyśla. Najbardziej aktualne informacje na ten temat można śledzić w aplikacji Telegram Kolei Ukraińskich. 

Przyczyną są bombardowania ukraińskiej infrastruktury kolejowej, dokonywane przez rosyjskie wojska rakietowe i lotnictwo. Po raz kolejny obiektem ataku był węzeł lwowski, natomiast po raz pierwszy bomby spadły także w Karpatach. Jak powiedział Ołeksandr Kamyszyn, prezes Ukrzaliznyci, tylko 3 maja ukraińska infrastruktura była bombardowana 6-krotnie. – Nie spowodowało to jednak ofiar w ludziach, nie ma rannych – dodał, ale zaznaczył, że kilka podstacji energetycznych jest poważnie uszkodzonych. 

Wieczorem informację o rakietowym ataku na lwowski węzeł i elektroenergetykę potwierdził mer Lwowa Andrij Sadowyj. Dodał też informację o jednej zranionej osobie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony