Partnerzy serwisu:

Intensywne ataki rakietowe i naloty na ukraińskie stacje kolejowe

Michał Szymajda 25.04.2022 2k

Intensywne ataki rakietowe i naloty na ukraińskie stacje kolejowe
Fot. ms, rynek-kolejowy
Koleje Ukraińskie informują o intensywnych bombardowaniach stacji kolejowych, będących kluczowymi węzłami dla transportu osób i towarów ze środkowej na wschodnią Ukrainę.
Od rana Koleje Ukraińskie informują o licznych opóźnieniach pociąg, których przyczyną jest zniszczenie infrastruktury kolejowej. Do godziny 14 polskiego czasu, pomimo opóźnień, wszystkie pociągi były w ruchu do stacji docelowych.

Rosyjskie ataki rakietowe nastawione były na zniszczenie podstacji trakcyjnych, dzięki którym można uruchamiać pociągi elektryczne. Według naszej wiedzy zaatakowano infrastrukturę w miejscowości Żmerynka i Koziatyń w obwodzie winnickim (oba węzły pełnią bardzo istotną rolę), Krasne w obwodzie lwowskim. Rakiety spadły także na Zaporoże i w obwodzie rówieńskim.

– Wojska rosyjskie nadal systematycznie niszczy naszą infrastrukturę kolejową. 25 kwietnia rano pod ostrzałem znalazło się 5 węzłów kolejowych w centralnej i zachodniej Ukrainie. Co najmniej 16 pociągów pasażerskich zostanie zatrzymanych. Są ofiary, ustalamy szczegóły – poinformował Ołeksandr Kamyszyn, prezes ukraińskich kolei, cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony